Zagreb CB - Split CO: Splitska demonstracija moći

Bernard Jurišić • subota, 12.04.2008.

Košarkaši Splita CO ne posustaju. Petu pobjedu u nizu splitska momčad ubilježila je kod direktnog rivala Zagreba CB i to na kakav način. Već u prvom poluvremenu splitski žuti su stvorili visoku prednost protiv zagrebačkih i održali je do samog kraja. Još jednom je briljirao tandem Garnett - Ivanov, a lopte im je "na pladnju" dijelio Igor Sumić...

Novu veliku utakmicu u Ligi za prvaka odigrali su košarkaši Splita CO. U dvoboju s direktnim suparnikom za mjesto u doigravanju, usred Trnskog slavili su s 18 poena razlike, kontrolirajući pritom utakmicu od prve do posljednje sekunde.

Od prvog napada Splićani su krenuli žestoko, stvorivši 10 poena viška već do kraja prve četvrtine (9:19 u 8. minuti). U tim je trenucima umornog i bolesnog razigravača Akinsa zamijenio Igor Sumić, a taj se Subotićev potez pokazao dobitnim. Pričuvni Splitov playmaker čvrsto je uzeo uzde igre Splita u svoje ruke i u 24 minute podijelio svojim igračima 10 asistencija, mirno dirigirajući ritmom svoje momčadi.

Opet napadački raspoloženi Marlon Garnett (31 poen uz odličan šut 11/16) tricom zaključuje prvu četvrtinu rezultatom 15:26. Početkom druge četvrtine silovita serija gostiju prelomila je susret. Splićani su u pet minuta napravili seriju 0:11, kasnije i 2:18, za gotovo nevjerojatnih 17:41 u 17. minuti.

Subotić u tim trenucima na parket opet vraća Akinsa, koji radi treći prekršaj, pa dirigentska palica opet odlazi Sumiću. Prednost Splita nastavlja rasti, sve do čak +27, tricom Garnetta za kraj druge četvrtine (25:52).

Bilo je jasno da će Splićani slaviti i petu pobjedu u nizu, no ni u druge dvije četvrtine gosti se nisu opuštali. Subotić je opet pokušavao s Akinsom, koji je svoju prvu asistenciju udijelio tek u 35. minuti, a Zagrebaši su prednost Splita uspjeli spustiti tek na -18, dvije minute prije kraja. Split CO je suvereno priveo utakmicu kraju, najavivši spektakularan derbi protiv Zadra na Gripama u sljedećem kolu.

Kod pobjednika, Garnett je bio najbolji strijelac, Sumić najbolji asistent, no standardno odličan je bio i Dejan Ivanov, s 23 ubačaja (slobodna bacanja je gađao 12/15) i 6 skokova. Kod Zagrebaša prolaznu ocjenu zaslužuju tek Ante Tomić (20 poena i 13 skokova), koji je uvijek vrlo dobar protiv Splita, te Vladović s 20 ubačaja.