Pobjeda Celtica

Duje Mogić • nedjelja, 13.04.2008.

Nakon iznenađujućeg domaćeg poraza od Motherwella prošlog vikenda, Celtic je danas u gostima kod istog protivnika uvjerljivo slavio i približio se Rangersima na četiri boda uoči Old Firm derbija...

Celtic je osjetio slast pobjede nakon dva uzastopna poraza u gostima kod Motherwella. Gosti su slavili sa uvjerljivih 4:1 i iduće srijede dočekuju Rangerse na svom stadionu sa četiri boda zaostatka.

Branič Celtica Stephen McManus u prvih pola sata se dvaput upisao u strijelce. Prvo je u 17. minuti doveo katolike u vodstvo, a nakon sedam minuta je svladao vlastitog vratara i postavio izjednačenje. Da ne dođe do novih neugodnih iznenađenja po Celtic pobrinuli su se napadači McDonald i Hesselink. Australac je volejem matirao vratara u 30. minuti, a Nizozemac je sa dva pogotka postavio konačnih 4:1.

Ranije ovog tjedna odigrane su dvije utakmice. Aberdeen je svladao Falkirk sa 2:1 uz dva pogotka Maguirea. U derbiju začelja Gretna i St Mirren su podijelili bodove odigravši 0:0.

Rangersi su danas odigrali ponovljenu utakmicu u škotskom kupu i plasirali se u polufinale pobjedom 2:0 nad drugoligašem Partickom. Momčad Waltera Smitha tako je još u šansi osvojiti sva četiri natjecanja u kojima se natječu.

Škotski Premiership, rezultati: Motherwell - Celtic 1:4, Aberdeen - Falkirk 2:1, Gretna - St Mirren 0:0.