1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 16.04.2008, 18:00 h, Rijeka, stadion Kantrida, gledatelja: 1.200
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Josip Havaić (Koprivnica), Diego Žudetić (Pula)

Zoran Zdelar • srijeda, 16.04.2008.

Riječani su po prvi puta ovog proljeća slavili, a dvoboj sa Zadrom definitivno bi mogao konkurirati za nagradu najzanimljvijeg ove sezone, kad bi takva nagrada postojala. Čak osam golova vidjeli su gledatelji na Kantridi, no za njih važnije od toga je što napokon mogu malo odahnuti i nadati se da pobjeda od 5:3 predstavlja povratak dobrim rezultatima...

Marko Rašo
75'
6
Šime Gregov
81'

Dalibor Zebić

Napokon Kantrida može malo odahnuti. Nakon što su navijači Rijeke morali cijelo proljeće patiti u porazima i izjednačenim bodovima svog kluba, dočekali su napokon u prvi trobod, i to kakav! Zlatko Dalić promijenio je pristup utakmici ove srijede, nije se više upuštao u previše razglabanja o igri i načinu na koji treba svladati Zadar, a igrači su napokon proradili, baš kao i prvi strijelac Rijeke, Radomir Đalović.

Slika 3 od 4.

Slavila je Kantrida još dok se dio gledatelja nije ni smjestio na tribini. Bilo je potrebno samo pola minute igre da stoper Luka Vučko pojuri u napad i zatrese mrežu glavom, nakon što je Hrvoje Štrok izveo udarac iz kuta. Furiozan početak dodatno je ohrabrio domaće nogometaše te su svim silama krenuli i po povećanje vodstva, do kojeg ubrzo i stižu. U 19. minuti do svog prvog gola ove godine stigao je najbolji napadač Rijeke, Radomir Đalović. Crnogorski reprezentativac projurio je kroz obranu Zadra i hladnokrvno matirao zadarskog vratara.

U 35. minuti minuti Dalić je morao napraviti prvu izmjenu. Teren je napustio Bule, a u igru je ušao Nikola Šafarić. Ritam igre malo je pao do kraja poluvremena s obzirom da je Rijeka imala za sebe i više no zadovoljavajući rezultat uzevši u obzir dosadašnje proljetne rezultate.

Slika 2 od 3.

Otvaranje drugog poluvremena donijelo je reprizu otvaranja prvog. Ponovno se trese mreža već u prvoj minuti. Đalović je ovog puta bio i brži od Vučka, od nastavka utakmice do lopte u mreži prošlo je tek 20-ak sekundi. No, da sve ne bude idealno, pobrinuo se napadač Želimir Terkeš smanjivši na 3:1 već u 47. minuti .

Rijeka se vraća na pravi put u 61. minuti kada Đalović zabija po treći put na utakmici, ovog puta nakon asistencije Darija Jerteca. Nakon toga stiže nova loša vijest za domaće. Nešto malo više od 20 minuta Rijeka mora igrati s igračem manje nakon što se ozlijedio Georgi Ivanov, a sve tri izmjene je Dalić već iskoristio.

Slika 1 od 2.

Da zna zabijati, riječkoj publici ponovno je pokazao najbolji zadarski napadač. U 82. minuti do svog 18. pogotka ove sezone stigao je Terkeš nakon što je uspio svladati istrčalog Radmana. Nije to ipak bio ni približno kraj. Pobojala se publika da bi u samoj završnici moglo doći još i do izjednačenja kako se tada razvijala situacija na terenu, ali takvo što je spriječio Anas Sharbini. U 89. minuti kapetan Rijeke sjajno se oslobodio svog čuvara, a zatim je precizno pucao s nekih 16-17 metara za 5:2. Je li tu bio kraj golovima? Nije!

Efikasnost kola odlučio je još dodatno popraviti prvi strijelac prvenstva u 90. minuti. Terkeš je postavio konačnih 5:3 za uvjerljivo ljepoticu kola. Kud sreće kad bi bilo više ovakvih utakmica, jer ovo su nastupi koji vraćaju gledatelje na tribine, a njih je na Kantridu ovog puta stiglo nešto malo manje od 1.000.