Vodeni sportovi

Jug - Mladost: Teško u Gružu

Hrvoje Vuković • srijeda, 16.04.2008.

Baš kao što je bio i običaj u posljednjih nekoliko godina, domaćinstvo u finalu prvenstva između naša dva najbolja kluba ne znači puno - ali Jugu ipak dovoljno, za teško izborenu pobjedu i prvu kvačicu na putu do naslova. Mladost se uistinu pokazala kao žilavi protivnik, baš kao što smo i očekivali od sudionika Final Foura, no Dubrovčani su ipak na kraju prepustili suze gostima...

JUG CO - MLADOST 13:11 (3:0, 3:5, 1:2, 3:3, 2:1, 1:0)

Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug CO: Vićan, Hrošik, Bošković 4, Pecotić 1, Joković 2, Šutalo, Marković 3, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Car, S. Sukno, trener: Nikolić

Mladost: Pavić, Burić, Smith 1, Vrdoljak 1, Iosep 2, Franković 1, Antonijević, Đogaš 1, Karač, Muslim 2, Buljubašić, Franičević 2, Babić, Lončar 1, trener: Bonačić

Suci: Gomez, Savarese (Italija)

Prva finalna utakmica, nažalost, nije se našla na televizorima diljem Lijepe naše, čime su ljubitelji vaterpola izvan Gruža ostali zakinuti za još jednu tvrdu i izrazito borbenu utakmicu u kojoj su, usput rečeno, pravdu dijelili talijanski suci. Jug je krenuo silovito, za razliku od Mladosti, koja je, baš kao i u trećoj polufinalnoj utakmici protiv Šibenika, ponovno lutala bazenom u prvim minutama.

Posljedica takvog pristupa je naravno brzo vodstvo aktualnog prvaka države, za kojeg je prvi pogodak postigao danas odlični Miho Bošković, dok je na 2:0 povisio Nikša Dobud, nakon što je Frano Vićan obranio peterac Zdeslavu Vrdoljaku. Pola minute prije kraja četvrtine Bošković je svojim drugim golom povisio na 3:0 s igračem više i uz takvu Mladost mnogi su već vidjeli prvi bod u džepu Dubrovčana.

No, Bonačić je očito protresao svoje igrače u pauzi, pa je zagrebačka momčad drugih osam minuta otvorila uz daleko više želje i agresivnosti, što je rezultiralo s prvim pogotkom gostiju zahvaljujući Petru Muslimu, da bi zatim na 3:2 smanjio Luka Lončar. Jugaši su preko Markovića potom ponovno došli na dva razlike, a na drugoj strani uzvratio je Đogaš. Za 5:3 precizan je bio Bušlje, a do prvog izjednačenja na susretu Mladost dolazi golovima Muslima i Vrdoljaka. Za ipak, kakvu takvu prednost domaćina uoči poluvremena pobrinuo se Pecotić s igračem više (6:5).

U nastavku Jug ponovno bježi na dva razlike golom Jokovića, no do kraja treće četvrtine više ne uspijeva matirati Pavića. S druge strane, Mladostaši se približavaju na minus jedan golom Franičevića s igračem više, a za 7:7 pobrinuo se Rumunj Iosep i utakmica je praktički bila na početku.

U posljednjoj dionici gosti prvi put dolaze do vodstva preko Smitha, brzo uzvraća Marković, a za 8:9 i novo minimalno vodstvo pobrinuo se Nikola Franković. U dramatičnoj završnici nastavilo se s igrom gol za gol, pa tako Bošković s igračem više još jednom vraća sve na nulu. Mladost je na korak do pobjede došla pogotkom Iosepa za 9:10, ali par sekundi prije kraja sjajni Bošković osigurava domaćinima produžetke.

Izabranici Ozrena Bonačića i taj su period bolje otvorili zahvaljujući Franičeviću, ali to je bilo sve od gostiju. Paulo Obradović izjednačio je na 11:11 nakon isključenja Iosepa, a prednost Jugu donio je svojim trećim golom Pavo Marković. U drugom produžetku jedini pogodak postigao je Joković i tako zaokružio prvi bod od potrebna tri prema obrani naslova.