Šibenik - Zagreb Crobenz: Vladović Mrave vodio do pobjede

Ivana Jurica • srijeda, 16.04.2008.

Nakon Cibone i Zagreb je odnio bodove s Baldekina. Iskusnija gostujuća momčad u drugoj je četvrtini napravila odlučujuću razliku koju je bez većih problema održala do kraja. Do pobjede Zagrepčane je vodio trojac VladovićTomićZadravec

Šibenik je odlično otvorio utakmicu, vodstvom od 6:0. No, nekoliko minuta kasnije gosti su već bili u egalu, a košem Simona i u prvom vodstvu (6:9). Već tada domaći trener pozvao je prvi time-out. Tricom Simona u šestoj minuti gosti su na plus šest (8:14), no, Maleš i Pehar drže Šibenčane u malom rezultatskom zaostatku. Na prvi predah otišlo se minimalnom prednošću gostiju (22:24).

Tricom kapetana Drezge i vodstvom od 25:24 krenula je druga četvrtina. No, nekoliko lakih koševa Vladovića dovelo je Zagreb do plus osam (28:36). Nekoliko napada domaći su odigrali brzopleto, izgubili su nekoliko lopti (12 u prvom poluvremenu), a iskusna momčad kao što je ona gostujuća znala je to kazniti. Tricom Zadravca u 17. minuti bilo je +13 za goste (30:43), a na poluvremenu plus 16 koševa (33:49).

S četiri koša Mira Bilana otvorena je treća četvrtina. Svojom drugom tricom Drezga je Šibenčane doveo do minus deset (40:50), nešto kasnije i minus osam (43:52) što je Pavličevića primoralo da pozove time-out. Nakon toga Zagreb je serijom od 7:0 ponovno vratio na dvoznamenkastu prednost. U 30. minuti najveća prednost gostiju, +18 (54:72). Četvrtinu je tricom zaključio Maleš.

Nova trica Maleša u 33. minuti ponovno je Šibenčane dovela na minus 12 (64:76). Imali su domaći košarkaši i minus devet (67:76) i napad za još veće približavanje, ali olako su izgubili loptu što je Bašljan kaznio tricom i još više približio svoju momčad osvajanju bodova. Tek u posljednjoj četvrtini proigrao je Zoran Vrkić, ali bilo je kasno. Zagreb je slavio s 79:94.

Do pobjede Zagreb je vodio Jakov Vladović s 21 košem (i sedam asistencija). Odličnu podršku imao je u Anti Tomiću (20 koševa, šest skokova) i Gordanu Zadravcu (19 koševa). Kod domaćina najefikasniji je bio kapetan Drezga s 21 košem, a dvoznamenkasti su bili i Maleš (13 koševa), Pehar (11 koševa) i Vrkić (deset koševa).