Dubrava - Svjetlost: Smiljanić i Kartelo za prvu pobjedu

Kristian Hohnjec • srijeda, 16.04.2008.

Košarkaši Dubrave stigli su do prve pobjede u Ligi za prvaka. U derbiju začelja na domaćem terenu pobijedili su Svjetlost 89:81. Jurica Smiljanić i Ivan Kartelo bili su najzaslužniji za slavlje Mašinine momčadi...

Iako su ponovno izgubili čak 20 lopti, košarkaši Dubrave naplatiti su prednost u skoku (33:20) i pobijedili Brođane 89:81. Zahvaljujući pod košem dominantnom Kartelu i šuterski preciznom Tomislavu Čuljku Dubravaši su već u prvoj četvrtini pobjegli na +11 (22:11).

Svjetlost je zaostatak u nekoliko navrata uspjela spustiti na pet poena, ali nakon koševa Vragovića i Smiljanića domaćin je na poluvremenu imao komforno vodstvo 45:33. Dubrava je održavala dvoznamenkastu distancu sve do posljednjih pet minuta, kada su Brođani preko Marka Raiča i Davida Grbešića smanjili na 74:70.

U samoj završnici važnu je tricu pogodio Danijel Krajačić (83:75), a nakon što su iznervirani gosti zaradili tehničku pogrešku sa šest slobodnih bacanja priču je okončao Jurica Smiljanić - 89:81. Iskusni bek bio je najbolji strijelac Dubrave s 22 poena uz savršenih 12/12 s linije, Čuljak je ubacio 16 koševa, a Kartelo 19 uz 14 skokova.

Kod gostiju istaknuo se Jurica Spahija s 23 poena, Grbešić je dodao 16, dok je najbolji košgeter Mimica zaustavljen na 10 koševa uz šut 2/9.

Liga za prvaka, 6. kolo: Dubrava - Svjetlost 89:81