Vodeni sportovi

Šibenik NCP - Mornar BS: Šibenčani uvjerljivi

Ivana Jurica • četvrtak, 17.04.2008.

U prvoj utakmici doigravanja za treće mjesto vaterpolisti Šibenika na svom su plivalištu s uvjerljivih 14:8 pobijedili splitski Mornar. Šesta je to pobjeda igrača Ivice Tucka u šest ovosezonskih susreta...

Šibenik NCP - Mornar BS 14:8 (4:1, 3:2, 4:2, 3:3)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik NCP: Perčinić (7 obrana), Španja, Jelača, Letica 5, Petković 1, Zeljak 2, Rončević 1, Brkić 1, Vrbičić, V. Burić 1, Paškvalin 3, Samodol, Petričević (4 obrane), Čule, trener: Ivica Tucak

Mornar BS: Brzica (9 obrana), D. Burić 1, Kalebić, Čorušić 1, Mataić, Bobanović, Jurišić, Vojković, Bošković 1, Krnić 3, Jerković, Kovačić 2, Ban, Bebić, trener: Joško Kreković

Igrač više: Šibenik NCP 2/5, Mornar BS 3/10

Peterci: Šibenik NCP -, Mornar BS 1/2

Osobne pogreške: Šibenik NCP 10, Mornar BS 5

Suci: Vuletić i Savinović (oba Dubrovnik)

Onaj tko bude bolji u međusobnim susretima u idućoj će sezoni igrati kvalifikacije za Euroligu. Ukoliko ni tu ne uspiju, čeka ih utješna nagrada, nastup u Kupu LEN. Ako je suditi po ovoj utakmici, ali i po igrama cijele sezone Šibenčani su vrlo blizu ostvarenju toga.

Gosti su prvi poveli, no, domaći su vaterpolisti već do kraja četvrtine stekli prednost od tri pogotka (4:1). Nakon gola Alena Boškovića u drugoj četvrtini Mornar je došao do minus dva, ali preko raspoloženog Borisa Letice šibenski Dupini na odmor odlaze rezultatom 7:3.

Efikasna igra nastavila se i u trećoj četvrtini, Šibenčani su neumoljivo tresli mrežu splitskog vratara Ive Brzice. Tako je dvije minute prije kraja domaći sastav imao i sedam golova viška. U posljednjih osam minuta nije se ništa promijenilo. Igrači Joška Krekovića tek su minimalno smanjili prednost Šibenčana. Završilo je 14:8.

Šibenčane je do pobjede s pet golova vodio Boris Letica, a tri je gola dodao i Fran Paškvalin. U redovima Splićana najbolji je s tri gola bio Dino Krnić.