1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 19.04.2008., Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 2.500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Premužaj (Varaždin), Olujić (Zagreb)
Davor Bagarić 75'
Cibalia

Hajduk - Cibalia: Vinkovačko slavlje i Pelaićev jauk

Bernard Jurišić • subota, 19.04.2008.

Medalju za strpljenje ove sezone zaslužuju navijači Hajduka. Nakon još jedne tragikomične predstave druge najskuplje momčadi naše lige, deset nogometaša Cibalije slavilo je na Poljudu i opet zakompliciralo Hajdukovu europsku priču. Ipak, utakmicu je obilježila teška ozljeda Mladena Pelaića koji je kolima Hitne pomoći prevezen u bolnicu...

Boris Leutar
84'
17
Vlatko Šimunac
90'

Srećko Lušić

Utakmica je za 2.500 domaćih navijača počela šokantno. Već u 4. minuti lopta je sjela na nogu Edinu Husiću na 20 metara, a ovaj je slično Gabrićevom pogotku Slaven Belupu u prošlom kolu, zakucava u nebranjeni dio mreže. Cibalia vodi 0:1.

Slika 1 od 2.

Domaćinim je trebalo 20 minuta da stvore konkretnu prijetnju Burcsi. Ljubičić je uposlio Rukavinu koji provlači loptu pored istrčalog vratara Cibalije, ali ona odlazi i pored lijeve vratnice. Najbolju prigodu u 25. minuti propušta Kalinić, kada na Cernatovu asistenciju glavom s 11 metara gađa Burcsu u noge .

Izjednačenje stiže u 31. minuti. Cernatov udarac u suprotni kut putem blokira Mešić, lopta se odbija do usamljenog Nikole Kalinića, koji lako pogađa praznu mrežu za 1:1. Do poluvremena Splićani su kružili oko gostujućeg šesnaesterca, a Vinkovčani uspješno krali sekunde i minute izležavanjem nakon praktično svakog kontakta.

Slika 3 od 4.

Drugo poluvrijeme otvorio je prodor i ubačaj Radasa, na kojeg je u sredini za malo zakasnio Džafić. Sljedeća minuta donijela je ružnu scenu i Hitnu pomoć na poljudskom travnjaku.

Cibalijin veznjak Andričević neoprezno je i prežestoko startao na Mladena Pelaića, koji je samo tri minute prije ušao u igru. Mučni zvuk loma kosti prostrujio je do posljednjih redova poljudskih tribina, a bolni krik Hajdukova igrača proparao je tišinu. Svi igrači su se uhvatili za glavu, Pelaića je odveden u bolnicu s puknućem obje potkoljenične kosti. Očekuje ga dug i mukotrpan povratak koji će zasigurno trajati mjesecima...

Slika 2 od 3.

Andričević je zaradio crveni karton, no igrač više nije donio ništa Hajdukovim nogometašima. Štoviše, nakon dvije prijetnje iz kontre, Bagarić u 75. minuti ostaje sam ispred Varvodića na ubačaj Malčića i lako ga glavom matira za 1:2.

Hajduk je pokušao preko Cernata iz slobodnog udarca, no odlični Burcsa je hvatao sve što se moglo. Ljubičić je upropastio dobru prigodu iz kaznenog prostora, a Jozinović zaprijetio desnom nogom s 20 metara. Pravi pritisak Hajdukovci nisu stvorili, a igrači Cibalije vješto su krali vrijeme izležavajući se po travnjaku nakon gotovo svakog kontakta na bilo kojem dijelu terena.

Slika 4 od 5.

Iako oslabljeni s nekoliko izostanaka standardnih igrača i s desetoricom u drugih 45 minuta, Vinkovčani su na kraju zasluženo iščupali vrlo vrijednu pobjedu na Poljudu. Hajduk je užasnom predstavom doveo u pitanje i drugo mjesto, ali i dobru atmosferu uoči uzvrata polufinala Hrvatskog kupa u srijedu.