Zagreb CB - Cibona: Raspoloženi Zagreb prejak za Cibonu

Branimir Korać • subota, 19.04.2008.

Zagreb je ostvario važnu pobjedu u sedmom kolu A-1 Lige za prvaka protiv Cibone. U izravnom dvoboju kandidata za završnicu doigravanja prvenstva Hrvatske Zagreb je bio bolji i zasluženo je slavio...

Brojni gledatelji u dvorani u Trnskom nisu ostali razočarani. Zagreb i Cibona odigrali su dobru, borbenu utakmicu, a na kraju su uspješniji bili domaćini. Osim što je šuterski bio raspoložen, Zagreb je manje griješio i zasluženo slavio. Gotovo cijelim tijekom susreta Zagreb je bio u vodstvu, a u zadnjih petnaestak minuta imao i priličnu prednost koju je s lakoćom kontrolirao.

U prvih deset minuta obje momčadi pokazale su priličnu koncentraciju u napadu i četvrtinu završile s preko 70 posto đuta iz igre svaka. Cibona u prve probleme ulazi već u 13. minuti kada do tada najbolji njihov pojedinac Sam Hoskin zarađuje i treću osobnu pogrešku i odlazi na klupu. S druge strane slično se dogodilo i Mariju Dundoviću koji je nakon tek tri minute provedene u igri zaradio također tri osobne.

Nakon izlaska Hoskina iz igre, Cibonu je neko vrijeme u rezultatskoj ravnoteži držao Chris Warren, ali što se poluvrijeme više bližilo kraju, to je Cibonina koncentracija u napadu više padala i Zagreb je u 19. minuti došao do 50:42, prve značajnije prednosti. Na odmor se otišlo vodstvom Zagreba 51:44 uz tri dvoznamenkasta kod domaćina (Vladović, Dundović, Simon).

Nastavak susreta nije donio dobre vijesti po goste. Jedini bljesak uslijedio je sredinom treće četvrtine kada polaganjem Princa Cibona dolazi do svega poen zaostatka, 58:57, nakon čega slijedi serija domaćina od čak 14:2 čime je utakmica prelomljena.

U posljednjih deset minuta Cibona se uspjela najviše približiti do sedam poena zaostatka nakon trice Mulaomerovića, ali odmah je uzvratio tricom Babić i Zagreb je u posljednjih šest minuta pomalo rutinski održavao prednost.

Kod domaćina najraspoloženiji bili su Kruno Simon s 19 poena i Jakov Vladović s 14. Kod Cibone Chris Warren ubacio je 17 poena, a Damir Mulaomerović s 15 poena.