Svjetlost - Split CO: Splićani zatrpali koš Brođana

Bernard Jurišić • subota, 19.04.2008.

Poraz od Zadra u prošlom kolu očigledno nije ostavio velike posljedice na momčadi Splita CO. U pucački vrlo dobroj predstavi u Slavonskom Brodu splitska je momčad zatrpala koš domaćina, ukrcavši mu 113 poena. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija od konačnih +21...

Pobjedama protiv svih protivnika osim Zadra, košarkaši Splita CO završili su prvi krug prvenstvene utrke za prvaka države. Pobjedom u Slavonskom Brodu 113:92, splitska momčad zadržala se na korak iza Zadrana, s omjerom 6-1.

Od početka su "žuti" ozbiljno shvatili zadaću u Slavonskom Brodu i prednost čuvali od prvog do zadnjeg napada. U 4. minuti Brođani su bili najbliže (10:12), no već do kraja prve četvrtine Split je ukrcao domaćinima čak 40 poena. Curilo je u obrani domaćina na sve strane, što su gosti znalački koristili.

Garnett s dvije trice postavlja 33:53 u 13. minuti, ali Splićani su do kraja druge četvrtine ubacili tek 6 poena. Svjetlost je serijom 17:4 stigla na zaostatak od samo 7 poena (50:57) u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

No, žestoki ritam i lov na splitsku prednost ipak je slomio domaće igrače, koji su se još samo dvije minute u trećoj četvrtini držali ispod 10 poena minuta. Nakon toga uslijedio je "stampedo" Garnetta, Ivanova i Rudeža, koji su do kraja treće četvrtine definitivno prelomili utakmicu i otišli na 66:89.

U zadnjoj četvrtini igra Svjetlosti se raspala, Splićani su otišli na 80:111 i smanjili brzinu. Domaćini su serijom 10:0 malo kozmetički uljepšali rezultat, no pobjeda "žutih" ni jednog trenutka nije bila ugrožena.

Splićane su do pobjede vodili Garnett s 25 poena, Rudež je dodao 22, Ivanov 20, a oba razigravača bila su dobro raspoložena - Akins je podijelio 10, Sumić 7 asistencija. Kod Brođana prvo ime bio je Spahija sa 17 poena i 7 skokova.