Vodeni sportovi

Mladost uzela naslov

Marko Kljaić • nedjelja, 20.04.2008.

Na bazenu na Savi odigran je Final Four Kupa Hrvatske za vaterpolistice. Najuspješnije su bile igračice zagrebačke Mladosti. U polufinalu su nadigrale igračice Viktorije, a naslov su uzele u susretu s Burom. Splitska Bura je u polufinalnom susretu nakon produžetaka izbacila Jug CO...

Final Four, polufinalni susreti

Uzbudljiv susret su odigrale Bura i Jug u borbi za ulaz u finale Kupa Hrvatske. Regularni dio susreta završen je bez pobjednika i rezultat je glasio 10:10. Bura je dobila prvu i treću četvrtinu rezultatom 2:1 i 5:4. Dubrovčanke su drugu i posljednju dionicu dva puta s 3:2. U prvom produžetku Splićanke su stvorile prednost od jednog pogotka. Tu prednost sačuvale su do kraja drugog produžetka i ušle u finale.

Zagrebačka Mladost je predvođena Reić-Kranjac (četiri pogotka) nadigrala Viktoriu. Početak susreta je bio miroljubiv i završio je 1:1. U sljedeće dvije dionice Mladost je stvorila prednost od 7:5. Viktoria do kraja susreta nije uspjela sustići tu prednost i preostala im je borba za treću poziciju.

Polufinalni susreti Kupa Hrvatske: Bura - Jug CO 14:13 (2:1, 2:3, 5:4, 2:3, 2:1, 2:2), Mladost - Viktoria 10:8 (1:1, 3:2, 4:3, 2:2).

Final Four, završni susreti

Za razliku od polufinalnih susreta, finale nije donijelo mnogo pogodaka. Najviše pogodaka palo je odmah na početku susreta. Početnih 2:2 označilo je da će cijeli susret biti izjednačen. Mladost je ponovno pokazala da najbolje igra u središnjem dijelu susreta. Dva puta od 2:1 donijelo im je veliku prednost. Bura je u posljednjoj četvrtini postigla jedna pogodak koji im nažalost nije donio nove produžetke. Na taj način, Zagrepčanke su uzele prvi naslov u ovoj sezoni.

Utakmica za prvo mjesto: Bura – Mladost 5:6 (2:2, 1:2, 1:2, 1:0).

Utakmicu za treće mjesto Viktoria je dobila nešto teže nego što to rezultat pokazuje. Za konačnih 12:8 Šibenčanke su morale dati sve od sebe u posljednje dvije četvrtine. Jugašice su nakon polovice susreta vodile s 3:1. Nakon toga, probudile su se Živković (pet pogodaka) i Anđelić (četiri pogotka) i u potpunosti preokrenule rezultat. Čak 11 pogodaka primile su Dubrovčanke u drugom dijelu susreta. Na taj način su Šibenćanke stigle do trećeg mjesta.

Utakmica za treće mjesto:: Jug CO – Viktoria 8:12 (1:0, 2:1, 2:5, 3:6).