Vodeni sportovi

Mornar BS - Šibenik NCP: Šibenčanima treća pozicija

Ivana Jurica • nedjelja, 20.04.2008.

Samo četiri dana nakon pobjede u Crnici (14:8) vaterpolisti Šibenik NCP-a i u drugoj su utakmici doigravanja za treće mjesto bili bolji od splitskog Mornara (12:10). Time su potvrdili treću poziciju kojom su osigurali nastup u kvalifikacijama Eurolige sljedeće sezone …

Mornar BS-Šibenik NCP 10:12 (2:4, 2:3, 3:2, 3:3)

Split, bazen u Poljudu

Mornar BS: Brzica, D. Burić 1, Marinić-Kragić, Čorušić 2, Mataić, Bobanović 1, Jurišić 1, Vojković, Bošković 2, Krnić, Jerković, Kovačić 1, Ban 2, Bebić, trener: Joško Kreković

Šibenik NCP: Perčinić, Španja, Jelača, Letica, Petković 2, Zeljak 2, Rončević, Stojanović, Vrbičić, V. Burić, Paškvalin 6, Samodol 1, Petričević, Čule, trener: Ivica Tucak

Suci: Franulović i Matijević

I sedmi ovosezonski susret Splićana i Šibenčana otišao je na stranu vaterpolista iz Krešimirova grada. Nakon što im je jako malo nedostajalo da se plasiraju u finale Prvenstva Hrvatske, igrači Ivice Tucka u nova su dva susreta sa splitskim vaterpolistima još jednom dokazali da su, iza Juga i Mladosti, najbolji klub u zemlji svjetskih prvaka.

Već nakon prvih osam minuta gosti su imali dva pogotka prednosti. Najraspoloženiji igrač Šibenika bio je centar Fran Paškvalin koji je postigao šest golova, odnosno polovicu golova svoje momčadi i najzaslužniji je što su Šibenčani slavili i u drugom susretu. Na poluvremenu gosti su imali tri gola prednosti (4:7).

U drugom dijelu gostujući vaterpolisti nisu dopuštali igračima Joška Krekovića da ugroze njihovo vodstvo, da se približe i eventualno dođu do pobjede, odnosno do treće utakmice u Crnici. Završilo je pobjedom Šibenčana od 12:10 čime su sebi osigurali nastup u kvalifikacijama Eurolige, dok će Mornar također u Europu, u Kup LEN.

Kod domaćina trojica igrača postigla su po dva gola – Čorušić, Bošković i Ban, dok je za Šibenčane već spomenuti Paškvalin postigao šest golova, a Petković i Zeljak su dodali po dva.