Bilić može mirno spavati

Petar Plevnik • nedjelja, 20.04.2008.

Iako se nakon ozljede Eduarda da Silve u javnosti pojavilo mnogo dvojbi oko toga u kakvom će izdanju biti hrvatski napad na Europskom prvenstvu, ako je suditi prema igrama koje iz tjedna u tjedan pružaju kockasti napadači, Slaven Bilić može mirno spavati. Protekli vikend u strijelce su se ponovno upisali Igor Budan i Mladen Petrić...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - odigrao vrlo dobrih 90 minuta u pobjedi nad Portsmouthom.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - jedna od rijetkih svjetlih točaka u porazu od Manchester Citya, zamijenjen u 83. minuti.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede od ranije završio sezonu.

Francuska

Jerko Leko (Monaco) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi na gostovanju u Nici i zaradio žuti karton.

Nikola Pokrivač (Monaco) - ušao u igru u 71. minuti.

Vedran Runje (Lens) - iako je primio dva pogotka, zahvaljujući sjajnim obranama hrvatskog vratara Lens je s 3:2 svladao Sochaux.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za susret s Marseilleom.

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za gostovanje kod Guingampa.

Kristijan Polovanec (Libourne) - nije konkurirao za gostovanje kod Guingampa.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi u Sieni, zaradio žuti karton.

Dario Knežević (Livorno) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Rome.

Dario Šimić (Milan) - odigrao posljednjih 15 minuta u pobjedi nad Regginom.

Saša Bjelanović (Torino) - odigrao posljednje četiri minute u porazu protiv Intera.

Igor Budan (Parma) - strijelac u domaćem porazu od Napolija, zaradio žuti karton, zamijenjen u 47. minuti.

Ivan Rajčić (Bari) - odigrao posljednjih devet minuta na gostovanju u Bologni.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - odigrao svih 120 minuta u finalu Kupa protiv Bayerna i pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade donio Borussiji produžetke.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - kao i Petrić, odigrao svih 120 minuta.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nakon dugo vremena odigrao 16 minuta za svoju momčad, u pobjedi na gostovanju kod Atletico Madrida.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - strijelac u pobjedi nad Sevilla Atleticom, zamijenjen u 74. minuti susreta.

Austrija

Mario Tokić (Rapid) - nije konkurirao za dvoboj s Altachom.

Marijo Bazina (Rapid) - odigrao posljednjih devet minuta u pobjedi nad Altachom, zahvaljujući kojoj je Rapid osvojio naslov.

Niko Kovač (Salzburg) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Austrijom i asistirao za prvi pogodak.

Manuel Pamić (Salzburg) - zamijenjen u 62. minuti susreta.

Silvije Čavlina (LASK) - primio dva pogotka u domaćem porazu od Sturma.

Marijo Mijatović (LASK) - postigao jedini pogodak za svoju momčad, zamijenjen u 78. minuti.

Željko Pavlović (Wacker) - primio pet komada u domaćem porazu od Mattersburga.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Denderom.

Mario Carević (Lokeren) - do 76. minute sudjelovao u gostujućem porazu kod Cercle Bruggea.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - pričuva na gostovanju u Brusselsu.

Antun Dunković (Mechelen) - zamijenjen u 62. minuti na gostovanju kod Roeselarea.

Nikica Jelavić (Waregem) - nije konkurirao za dvoboj protiv Charleroia.

Ivan Leko (Club Brugge) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Gentu.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede duže vrijeme izvan konkurencije za momčad.

Dario Smoje (Gent) - zbog kartona nije konkurirao za susret s Club Bruggeom.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - do 89. minute sudjelovao u domaćoj pobjedi nad Jablonecom.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - nije konkurirao za dvoboj s Iraklisom.

Danijel Cesarec (Asteras Tripolis) - pričuva u porazu kod AEK-a.

Dario Krešić (Panionios) - primio pogodak u domaćoj pobjedi od Atromitosa.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta protiv Atromitosa.

Mario Galinović (Panathinaikos) - primio pogodak, ali i upisao pobjedu na gostovanju kod Apollona.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - nije konkurirao za susret s Apollonom.

Darko Miladin (Ergotelis) - nije konkurirao za susret s Xanthijem.

Mario Budimir (Ergotelis) - pričuva u pobjedi nad Xanthijem.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - zamijenjen u 82. minuti na gostovanju kod Arisa.

Ante Tomić (Škoda Xanthi) - nije konkurirao za gostovanje kod Ergotelisa.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Excelsiorom i asistirao za pogodak.

Srđan Lakić (Heracles) - zamijenjen u 70. minuti na gostovanju kod Ajaxa.

Rusija

Marko Dinjar (Terek Grozni) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Luč Energijom.

Ivica Križanac (Zenit St.Petersburg) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Saturna u Moskvi.

Igor Novaković (Tom Tomsk) - niuje konkurirao za dvoboj s Krilja Sovjetovim.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - branio svih 90 minuta i primio jedan pogodak u gostujućoj pobjedi kod Spartak Nalčika.

Marko Šimić (Khimki) - nije konkurirao za gostovanje u Jaroslavu.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Amkarom i zaradio žuti karton.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - zamijenjen u 55. minuti na gostovanju u Samari.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Kazanu.

Danijel Vušković (Luč Energija) - pričuva na gostovanju u Groznom.

Turska

Gordon Schildenfeld (Besiktas) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi kod Rizespora.

Igor Gal (Rizespor) - odigrao svih 90 minuta protiv Besiktasa.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) - odigrao drugih 45 minuta na gostovanju u Poltavi.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - zamijenjen u 65. minuti susreta protiv Kryvbasa.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za susret s Tavrijom.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - nije konkurirao za dvoboj sa Metalurgom.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - s kapetanskom vrpcom odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Metalurgom i asistirao za drugi pogodak.