Vodeni sportovi

POŠK - Primorje: O Europi u Rijeci

Hrvoje Vuković • ponedjeljak, 21.04.2008.

Nakon što su u prvoj utakmici izgubili prednost domaćeg terena upisavši poraz od splitskog POŠK-a, vaterpolisti Primorja danas su uzvratili Splićanima u njihovom bazenu i tako ostali u igri za peto mjesto i samim time odlazak u Europu sljedeće godine...

POŠK – PRIMORJE EB 9:12 (2:2, 4:4, 1:3, 2:3)

Split, Bazen u Poljudu, za 5. mjesto, 2. utakmica

POŠK: Kačić, Barbarić, Zatović 5, Delaš, Bezić 3, Živković, Popović 1, Vuleta, Maras, Maškarić, Bokavšek, Oreb, Vranković, Delić, trener: Asić

Primorje EB: Križanec, Verač, Car 1, I. Krapić 1, An. Brala, Frajman, Tiškivski 3, Al. Brala, Vrlić 2, Barač 4, Beltrame, Bratić, Jurišić, Krizman 1, trener: Roje

Suci: Radičević, Rak

Splitski POŠK nije kapitalizirao odličan nastup u prvoj utakmici doigravanja za peto mjesto. Naime, POŠK-ovci su imali priliku pred svojim gledateljima doći do drugog slavlja protiv Primorja i tako osigurati ulaznicu za Kup LEN, no gosti su danas imali drugačije planove. U dosta izjednačenoj utakmici prve dvije četvrtine završile su neriješenim rezultatom (2:2, 6:6), da bi se potom u trećoj dionici susreta Riječani odvojili na dva razlike (7:9) i napravili velik korak prema trećoj utakmici.

U posljednjoj četvrtini gosti su uspjeli održati prednost i još je povećati za gol, slavivši na kraju sa 9:12 što im je donijelo treću, odlučujuću utakmicu u Rijeci 25. travnja. Najbolji u redovima POŠK-a bio je Juraj Zatović sa pet golova, dok je u gostujućem sastavu najjači kad je najviše trebalo bio kapetan Samir Barač.