Ostali sportovi

Rijeka prvak

Goran Tomičić • ponedjeljak, 21.04.2008.

Rijeka je uvjerljivom pobjedom protiv Kaštele u osmom kolu Lige za prvaka osigurala naslov najbolje ekipe u Hrvatskoj, a zanimljiva će biti borba za drugo mjesto. Ekipe sa začelja su upisale nove poraze...

Ekipa Igora Lovrinova je potpuno zasluženo osvojila još jedan naslov prvaka Hrvatske. Već je 25:18 u prvom setu pokazalo veliku razliku u kvaliteti, a domaće su agresivnom igrom u trećem setu ostavile Kaštelanke na šest poena i već tada je prvak bio odlučen. Treći set je bio samo potvrda još jedne pobjede Rijeke.

Zanimljiv je bio dvoboj OTP Banke i Vukovara, a Puljanke su izgubile važan bod u borbi za drugo mjesto i nastup u Srednjoeuropskoj ligi. Prvi set je minimalno otišao na domaću stranu, a Vukovarke su sigurnom igrom u drugom setu stigle do izjednačenja. Gošće su u trećem setu iznenadile agresivnom igrom, ali Puljanke su minimalnom pobjedom u četvrtom setu stigle do izjednačenja. U petom setu je sreća prevagnula na stranu Bankarki.

Pivovara je domaćom pobjedom protiv zagrebačke Mladosti stigla na drugo mjesto. Prvi set bio je nevjerojatno zanimljiv, a Osječanke su set loptu iskoristile tek za pobjedu 34:32. U nastavku su domaće bile mnogo bolje i bez većih problema su slavile 3:0.

Dugoršanke su u svojoj dvorani poražene od Cestorada. Gošće su prvi set otvorile s 5:0, no Mladost se brzo uspjela vratiti, ali Grgasove igračice su napravile previše grešaka i Vinkovčanke su mirno uzele set. Domaće su drugi set počele serijom 4:1, ali tu prednost su brzo izgubie i gošće su rutinski došle do 2:0. U trećem setu je Mladost imala prednost 17:10, ali Dugorešanke nisu uspjele osvojiti ni taj set.

Šibenčanke nisu imale nikakvih izgleda protiv Azene. Ekipa Željka Jurčevića je na Baldekinu imala tek nešto snažniji trening i susret je završio s očekivanih 0:3. Grobničan je bio mnogo bolji od Zagreb i gošće nisu mogle više od izjednačenja u drugom setu. Pravu razliku u kvaliteti je pokazala četvrta dionica.