Karlo opet na Francuza

Tea Lokas • utorak, 22.04.2008.

Postavljen za 15. nositelja, naš Ivo Karlović je uz ponešto poteškoća izborio drugo kolo Masters turnira u Monte Carlu. Protivnik mu je bio 30 mjesta niže rangirani Francuz Sebastien Grosjean koji je nakon borbe koja je dospjela u treći set predao našem reprezentativcu...

Prvi je set uz jedan break lagano otišao na stranu 30-godišnjeg Grosjeana. Karlović je priliku propustio kod 3:2 gdje je imao prednost 0:30 pa i šansu za break nedugo nakon u istom gemu (30:40). Francuz uzima ponuđeno, break nad našim tenisačem za 5:4 i miran završetak seta. Zadnji gem nije išao potpuno glatko zbog Karlovog trzanja, no jednu godinu stariji Francuz uspijeva potvrditi break.

Karlović se vraća u drugom setu te istom mjerom odgovara suparniku. Jednim iskorištenim breakom (od dvije prilike) Karlović rješava set u svoju korist. Unatoč lošem prvom servisu u tokom cijelog meča, Ivo uspijeva oduzeti taj servis na 5:4 i produžiti meč u treći set.

Odlično je krenuo naš tenisač u odlučujućem setu, no zasluženu pobjedu prekinuo je njegov protivnik, trenutno 51. igrač na svijetu. Naime, Francuz je nakon zaostatka od jednog gema (4:1 za Karla) predao meč zbog ozljede prepone i olakšao završnicu Karloviću.

Posljednji susret ove dvojice dogodio se na tvrdoj podlozi, u Tokiju davne 2003., a slavio je današnji gubitnik - Sebastien Grosjean. Današnja pobjeda nakon gotovo dvosatne igre Karloviću je osigurala dvoboj s još jednim Francuzom, sedam godina mlađim Gaelom Monfilsom, 64. igračem na ATP ljestvici.

Masters Series Monte Carlo, prvo kolo: Ivo Karlović (Hrvatska, 15) - Sebastien Grosjean (Francuska) 4:6, 6:4, 4:1 predaja Grosjeana.