Zimski sportovi

Dvostruki trijumf Veprova

Ante Jukić • ponedjeljak, 28.04.2008.

Danas su hokejaši KHL Zagreb na klizalištu Velesajam slavili dva puta. Do naslova prvaka Hrvatske Zagreb je stigao u konkurenciji mlađih kadeta te juniora...

Prvo su u trećoj utakmici završnice Prvenstva Hrvatske mlađi kadeti golovima Luke Jarčova i Brune Kegalja pobijedili rezultatom 2:0 svoje vršnjake iz KHL Mladosti i tako ukupnim rezultatom 3-0 u utakmicama osvojili zlatno odličje i postali prvaci Hrvatske.

Slika 1 od 2.

Odmah nakon njih zlatom i titulom prvaka u nacionalnom prvenstvu okitili su se i juniori Zagreba pobijedivši istog suparnika u četvrtoj utakmici završnice rezultatom 4:2 (1-1, 2-1, 1-0). Iako su Mladostaši poveli u devetoj minuti pogotkom Matije Burića, mladi Veprovi se nisu dali zbuniti i samo pet minuta poslije izjednačili su golom Nikole Senzela pa je tako prva trećina završila neriješenim rezultatom. U nastavku utakmice Zagrebaši dolaze u vodstvo pogotkom Domagoja Kapeca i to u trenutku kada su na ledu imali igrača manje, a već tri minute nakon toga vodstvo je povećano na 3:1 golom Janka Šupih-Kvaternika. U 39. minuti "žuti" su pogotkom Jakova Gregovića smanjili na 3:2 što je i konačan rezultat nakon druge trećine. U posljednjoj trećini vodila se na ledu prava bitka sve do 57. minute kada je strijelac trećeg pogotka ponovno zatresao mrežu Mladosti i postavio konačnih 4:2.

Slika 2 od 3.

Tako je, ako uz današnja dva naslova dodamo i prvo mjesto u kategoriji mlađih juniora, KHL Zagreb ponovio prošlogodišnji uspjeh osvajanjem zlata u tri od ukupno pet kategorija. Da li će nadmašiti taj uspjeh ostaje da vidimo u završnici Prvenstva Hrvatske za kadete gdje ekipa Zagreba očekuje pobjednika polufinala.

Riječi hvale za rad ljudi u KHL Zagreb nisu potrebne jer rezultati govore sami za sebe.