Inter traži bodove spasa

Ivana Strahija, Kristian Hohnjec • subota, 03.05.2008.

Susret koji za Čakovčane predstavlja tek odrađivanje posla uoči neizbježnog ispadanja u niži rang, s druge strane, za Zaprešićane je od životne važnosti. Bračunovim igračima u borbi za osiguranje ostanka tri boda su neophodna. Sa zanimanjem će osluškivati i rezultat iz Zadra...

Iznimno zanimljivo prvo poluvrijeme po mišljenju Miljenka Dovečera, odigrali su Međimurci u Rijeci. Čak su se nakon primljenog pogotka Međimurci vratili preko Jarića, no potom je Georgijevski sve "zeznuo" i olakšao domaćima put do ponovnog vodstva. "Rijeka je u drugi dio ušla preporođena, dok je nas ponovno počela hvatati opća slabost u obrani. Činjenica da nam svatko može zabiti gol jest nešto na čemu ćemo morati ozbiljno poraditi", rekao je Dovečer o kolu u srijedu.

U ovom pak kolu Međimurci misle upisati prvu proljetnu pobjedu, možda tako i pomoći susjedima iz Varaždina. Svakako im neće biti lako, jer uz to što Zaprešićani u međimursku metropolu stižu "nabrijani", domaći zdravstveni bilten vrvi ozlijeđenima.

Tako je ozljedama u srijedu podlegao Pintarić, pod znakom upitnika je Georgijevski, kao i Zurak, Prijić te Lima. Ipak, neki od njih su u petak trenirali, možda će čak i biti na raspolaganju, no pitanje je koliko će od sebe na zelenom terenu moći dati. Međimurje, ponovimo, nema ništa za izgubiti, a moglo bi se barem na doličan način oprostiti od navijača, koji ove sezone nisu baš pretjerano slavili.

Za Zaprešićane je utakmica u Čakovcu od najveće važnosti. Teoretski su još četiri momčadi u borbi za izbjegavanje neželjenih kvalifikacija, ali 11. pozicija najvjerojatnije će pripasti Interu ili Šibeniku. U Novakovoj se nadaju da bi u posljednje kolo mogli ući s bodom viška u odnosu na Šibenčane. Za takav rasplet potrebni su poraz Šibenika na Stanovima i tri boda u Čakovcu.

Za razliku od maksimirske utakmice gdje su se uspješno branili do 88. minute, Žuti će u Čakovcu od prve minute morati krenuti ofenzivno. Stoga treba očekivati da će Bračun ponešto izmijeniti sastav u odnosu na susret s Dinamom. Jedino je sigurno da neće biti suspendiranog Silvija Cavrića.

Tradicija ide u korist Intera, koji još nije izgubio na čakovečkom stadionu. U dosadašnja četiri susreta Žuti su ostvarili dvije pobjede, dok su dvije utakmice završene neodlučenim rezultat. U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Zaprešićani su autogolom Štefulja pobijedili 3:2. Glavni sudac dvoboja je Domagoj Ljubičić.

T Com I HNL, 32. kolo, Čakovec, 17 sati:

Međimurje: Banović – Darmopil, Milardović, Bratković, Krišto – Ratković, Šaka, Kolić, Eliomar – Babić, Šoltić
Inter Zaprešić: Šarlija - Lovren, Iftić, Krznar, Starčević - Jonjić, Krišto, Grgurović, Kukec - Sivonjić, Vidović.