Zaragozin spas u sudačkoj nadoknadi

Zvonimir Šimunović • nedjelja, 04.05.2008.

U dvije subotnje utakmice 35. kola Primere, Zaragoza je pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade pobijedila Deportivo i došla do tri boda zlata vrijedna, dok je Atletico na domaćem terenu slavio protiv Recreativa predvođen još uvijek maloljetnim Ignaciom Camachom. Tako su Zaragoza i Recreativo u borbi za ostanak zamijenili mjesta na tablici..

Junak Atleticove pobjede, kojom je osigurao četvrto mjesto i nakon ovog kola, bila je velika nada kluba s Vicente Calderona Ignacio Camacho. Dan prije 18. rođendana, mladi je veznjak postigao dva pogotka, a posebnu važnost imao je prvi koji je probio bunker gostiju.

Atletico je od samog početka bio bolja momčad, a prvu je ozbiljniju prijetnju imao u 17. minuti kada je Raul Garcia uputio udarac s više od 20 metara, ali siguran je na golu gostiju bio Sorrentino. No u 23. minuti vratar Recreativa krivo je procijenio let lopte nakon kornera Pernije, pa Camachu nije bilo teško poslati ju u mrežu za njegov prvi pogodak u Primeri uopće. U 32. minuti Luis Garcia topovski je opalio s vrha šesnaesterca, ali Sorrentino je pokazao da lakše izlazi na kraj s udarcima iz daljine.

I u nastavku, praktički je Atletico bio jedina momčad na terenu. U 54. minuti Maxi Rodriguez je projurio kao brzi vlak desnom stranom, a na njegovu povratnu loptu natrčao je Aguero i postigao 17. pogodak ove sezone. Konačnih 3:0 Camacho je postavio u 74. minuti snažnim udarcem u lijevi donji kut nakon dodavanja Luisa Gracije.

Zaragoza je do 94. minute uputila 27 udaraca prema golu Deportiva, ali nije uspjela pogoditi mrežu. I onda kada su već svi pomirili s činjenicom da će ostanak u prvoligaškom društvu biti nemoguća misija, Roberto Ayala je nakon gužve u gostujućem kaznenom prostoru pogodio mrežu za veliko slavlje domaćih navijača. Imali su domaći inicijativu, bili su bolji u većem dijelu susreta, no dekoncentracija te nevjerojatna nepreciznost u ključnim trenucima koštala ih je strepnje do posljednjih sekundi utakmice. Ovom pobjedom Zaragoza je na tablici pretekla Recreativo koji 18. poziciju dijeli s Osasunom.

U 22. minuti Ricardo Oliveira pucao je s 20-ak metar, ali da će ovo biti njegova večer već je tada pokazao vratar Deportiva Dudu Aouate. Novi dvoboj istoga dvojca završio je pobjedom Aouatea i sedam minuta kasnije, jednako kao i kod pokušaja Matuzalema u 75. minuti. Koliko je Deportivo, koji je tako prekinuo seriju nakon pet pobjeda, bio opasan dovoljno govori činjenica da nije imao ni jedan udarac u okvir vrata.

Primera, 35. kolo: Atletico M. – Recreativo 3:0, Zaragoza – Deportivo 1:0.