Sudačke pogreške u prvom planu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 05.05.2008.

U Kranjčevićevoj i nakon odigranog 32. prvenstvenog kola priče o sucima. I ponovno se čini sa pravom. No u sjeni sudačkih pogrešaka ne bi smjela ostati činjenica da su "bijeli" gotovo cijeli susret trkom i borbenošću uspijevali nadoknaditi manjak od jednog igrača. Slaven iz igre nije uspio matirati Stojkića, a za to je najzaslužniji karakter Pjesnika kao i timski duh Blaževićeve momčadi...

Slika 5 od 6.

I u trećem su susretu ove sezone nogometaši Zagreba upisali poraz od momčadi Slaven Belupa. Početkom sezone susret u Kranjčevićevoj završio je rezultatom 2:0 u korist momčadi iz Koprivnice, dok su oba zagrebova gostovanja završila minimalnom pobjedom domaćina (1:0). Najbolju su igru Zagrebaši pružili ove subote i to nakon što su gotovo 80. minuta igrali s igračem manje.

Slika 4 od 5.

Susret je, nažalost po Pjesnike, prelomila i odlučila pogrešna odluka suca Trampusa u 18. minuti susreta. Deset minuta kasnije Trampus je nakon Josipa Mikulića isključio i Blaževića, a susret će se pamtiti i po njegovom "lakom" vađenju žutih kartona, što igračima Zagreba što Slaven Belupa. Inat koji se probudio u Pjesnicima nakon poništenog pogotka prošle srijede protiv Varteksa javio se i u Koprivnici, a rezultirao je velikom borbom na sredini terena i tek se u rijetkim trenucima dalo primjetiti kako Zagreb igra sa desetoricom.

Slika 3 od 4.

Mario Brkljača i Marko Kartelo ponovno su obavili ogroman posao, baš kao i Mario Čutura na lijevom boku. Veznom redu puno je pomogao i Senijad Ibričić dok je Josip Jurendić dosta pretrčao, ali bez konkretnih poteza. Slično je u drugome poluvremenu odigrao i Marko Grgić, a dvije nešto slabije utakmice u nizu spojio je vezni Ivan Parlov. Kapetan Stojkić sa par je izvrsnih intervencija sačuvao minimalnih 1:0, a nakon isključenja Mikulića desni bočni Mensur Mujdža "žrtvovan" je na poziciji desnog stopera.

Slika 2 od 3.

Kako u Koprivnici nije bilo libera Nadarevića i standardnog stoperskog para Labudović (odgledao susret s klupe) - Ivanković, posljednja linija "bijelih" u sastavu Mikulić (Mujdža), Mehmedagić, Pejić odigrala je, uz nekoliko grešaka, vrlo dobru predstavu. Domaćini su ozbiljnije zaprijetili tek nekoliko puta i to uglavnom preko kontri ili slobodnih udaraca i to najčešće preko svoje lijeve strane.

Slika 1 od 2.

Pjesnici su i usprkos porazu zadržali šestu poziciju, što im je i konačan cilj ove sezone. Susret Zagreba i Hajduka u posljednjem kolu biti će, bez sumnje, vrlo zanimljiv i dinamičan jer se i jedni i drugi nadaju punom plijenu.