Ostali sportovi

Donat iskoristio domaći teren

Goran Tomičić • utorak, 06.05.2008.

Donat je u svojoj dvorani u prvoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske uvjerljivo svladao Zagreb. Odlični Zadrani nisu gostima pružili mnogo prilika i zasluženo su izborili prednost...

Zheng je izgubio prvi set protiv Kolareka, ali je već s 11:2 u drugom setu opravdao status favorita. U nastavku meča je Kinez rutinski iskoristio svoje prilike i Donat je poveo. Karlović je potom s uvjerljivih 3:0 nadigrao Tomislava Zubčića, a malo neizvjesnosti je bilo u prvom i trećem setu.

U trećem meču je Šurbek očekivano svladao Stipu Zubčića i vratio nadu gostima. U igri parova su Karlović i Zheng bez ikakvih problema protiv Kolareka i Tomislava Zubčića donijeli treći bod Donatu. Iznimno je dramatičan bio dvoboj između Zhenga i Tomislava Zubčića. Kinez je veliku borbu u prvom setu dobio 14:12, a u drugom je setu bio mnogo sigurniji za prednost 2:0. Zanimljivo je bilo i u trećem setu, no Zheng je ipak potvrdio slavlje Donata.