Pomorac potopljen u Italiji

Zoran Zdelar • petak, 09.05.2008.

Drugoligaš iz Kostrene u četvrtak je odigrao prijateljsku utakmicu s talijanskim prvoligašem Udineseom. Pomorac na gostovanju u Italiji nije najbolje prošao, ali radi se ipak o značajnom iskustvu za nogometaše Borisa Tičića...

Čini se da talijanski prvoligaš Udinese želi stvoriti što snažniju vezu s nogometnim klubovima s područja Kvarnera. Poznato je već da Rijeka i Udinese njeguju posebne odnose, direktor Mario Rubeša pokušava ustrojiti Kantridu da što više funkcionira upravo kao Udinese, a u znak prijateljstva bili su ne tako davno odigrali i prijateljsku utakmicu.

No, čini se da čelnike Udinesea zanimaju i klubovi iz nižih liga, pa je tako u četvrtak hrvatski drugoligaš Pomorac u Italiji odigrao prijateljsku utakmicu s Udineseom, koja je završila vjerojatno i očekivanim rezultatom. Razlika u kvaliteti ipak je prevelika, a trener Pasqualle Marino odlučio je u dvoboju s Kostrenjanima poslati prilično jaku momčad na teren.

U prvih pola sata zablistao je jedan od najboljih strijelaca Serie A ove sezone, Antonio di Natale, nakon što je hattrickom doveo svoje suigrače u vodstvo od 3:0 nakon samo 28 minuta igre. Do kraja poluvremena na 4:0 povisuje Quagliarella, a u 35. minuti Di Natale stiže i do svog četvrtog pogotka.

U drugom poluvremenu na ogromnih 7:0 s dva je pogotka povisio Antonio Floro Flores. Počasni pogodak za Pomorac postigao je u 70. minuti Marko Lukačić. Malo tko je očekivao da će bivši hrvatski prvoligaš pružiti snažniji otpor na pomoćnom terenu Friuli, no radi se ipak o novom velikom iskustvu za većinu nogometaša Pomorca.

Prijateljska utakmica: Udinese – Pomorac 7:1.