Ostali sportovi

Tošić i Bakula prema Pekingu

Goran Tomičić • subota, 10.05.2008.

U Budimpešti se održavaju kvalifikacije za Olimpijske igre, a natjecanje je u prvom stupnju počelo dvoje hrvatskih predstavnika. Andreja Bakula je ostvarila dvije pobjede, dok Roko Tošić ima jednu pobjedu i jedan poraz...

Igrači su u prvom stupnju podijeljeni u 16 skupina s različitim brojem sudionika. U neke je skupine ždrijeb smjestio šest natjecatelja, a postoje skupine s tek troje sudionika. Pobjednici skupina će izboriti plasman u treći stupanj kvalifikacija, a drugoplasirani će natjecanje nastaviti u drugom stupnju.

Roko Tošić je već odigrao oba svoja meča. Prvi protivnik našeg igrača je bio Španjolac Ramirez Marina, kojeg je Tošić rutinski svladao. Španjolac je imao nekoliko perioda dobre igre i uspio je osvojiti treći set, ali u nastavku meča nije imao mnogo izgleda. U drugom kolu je Britanac Robertson u dramatičnom meču svladao našeg predstavnika. Tošić je dva puta uspio izboriti izjednačenje, ali Britanac je u sedmom setu bio sigurniji.

Daljnji plasman našeg predstavnika tako ovisi o međusobnom ogledu Robertsona i Ramireza, a moguća su sva tri ishoda. Tošić bi natjecanje završio samo u slučaju pobjede Ramireza 4:0.

Andreja Bakula je prvi meč dobila bez borbe, budući da je Nijemica Litobak predala zbog ozljede. Poljakinja Partyka je u drugom kolu pomalo neočekivano imala prednost 2:1, no više od toga nije mogla i Bakula je rutinski stigla do pobjede 4:2. Sljedeća protivnica naše predstavnice je Rita Nekesom iz Ugande.