Ciudad Real uzvratio udarac

Petar Plevnik • nedjelja, 11.05.2008.

Unatoč tome što su iz Španjolske donijeli dva pogotka prednosti, rukometaši Kiela u uzvratnom susretu finala rukometne Lige prvaka nisu uspjeli obraniti naslov europskog prvaka. U uzvratu, Ciudad Real je potpuno nadigrao njemačkog prvaka i s konačnih 31:25 došao do svog drugog europskog naslova...

Slika 1 od 1.

Iako dva pogotka prednosti u rukometu i nisu prevelik kapital, uoči uzvrata Kiela i Ciudad Reala u prepunoj Ostsee dvorani malo je bilo onih koji su se usudili prognozirati ovakav rasplet.

Baš kao Kiel u Španjolskoj, tako je i Ciudad u Kielu odlično otvorio susret, pa je već u sedmoj minuti semafor pokazivao zabrinjavajućih 1:4. Ipak, kako se bližio kraj prvog dijela Kiel je polako hvatao priključak, da bi do prvog izjednačenja Zebre stigle u 23. minuti (9:9). Kada su domaćini tri minute prije odlaska na odmor po prvi put otišli na dva pogotka razlike (12:10), činilo se kako stvari za Nijemce idu željenim tijekom.

Možda i ključnim periodom susreta pokazao se kraj prvog dijela, kada Ciudad od zaostatka 13:12 u 29. minuti u samo 90 sekundi radi seriju 3:0 i odlazi na odmor s prednošću od dva pogotka razlike. Prednost iz prvog dijela gosti su uspješno održavali i početkom nastavka, a sve više kako je odmicao susret Kiel nikako nije uspijevao pronaći rješenje u napadu, a i ono što je prolazilo kroz čvrstu obranu gostiju na vratima je zaustavljao sjajni Arpad Šterbik, koji je susret završio s 22 obrane.

Da će naslov put Španjolske definitivno je postalo jasno pet minuta prije kraja kada Ciudad odlazi na pet razlike (22:27). Ta činjenica iznervirala je Nijemce, pa je u posljednjim trenucima susreta na trenutak došlo i do tučnjave, no strasti su se brzo smirile te je Ciudad Real zasluženo mogao proslaviti drugi naslov prvaka Europe u svojoj povijesti.

Uz sjajnog Šterbika, za pobjedu Ciudad Reala najzaslužniji su Stefansson s 13 pogodaka (pet iz sedmeraca) te Källman s 10. Gotovo jedina svjetla točka u igri Kiela bio je vratar Omeyer s 13 obrana, dok je od strijelaca najbolji s devet postignutih pogodaka, od čega pet iz sedmeraca, Kavtičnik.