Trojica slave, trojica tuguju

Petar Plevnik • nedjelja, 18.05.2008.

Nakon minulog vikenda završena su sva relevantnija nacionalna prvenstva na europskim travnjacima. Dok su Niko Kranjčar, Ivica Olić i Darijo Srna imali vikend za pamćenje, tri hrvatska reprezentativca sa svojim su se klubovima oprostila od prvoligaškog natjecanja...

Engleska

Niko Kranjčar (Portsmouth) - odigrao svih 90 minuta finala FA kupa protiv Cardiffa i postao prvi Hrvat osvajač ovog prestižnog natjecanja.

Francuska

Jerko Leko (Monaco) -zbog lakše ozljede nije konkurirao za susret sa St.Etiennom.

Nikola Pokrivač (Monaco) - odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton.

Vedran Runje (Lens) - primio dva pogotka protiv Bordeauxa, u susretu u kojem se Lens oprostio od prvoligaškog natjecanja.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za susret protiv Lorienta.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Atalante.

Dario Knežević (Livorno) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Empolija, kojim se Livorno oprostio od Serie A.

Dario Šimić (Milan) - nije konkurirao za susret protiv Udinesea.

Saša Bjelanović (Torino) - ušao u igru u 82. minuti susreta protiv Fiorentine.

Igor Budan (Parma) - odigrao svih 90 minuta u porazu od Intera i oproštaju svoje momčadi od prvoligaškog natjecanja.

Ivan Rajčić (Bari) - nije sudjelovao u pobjedi na gostovanju u Lecceu.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - zbog problema s leđima nije konkurirao za susret s Wolfsburgom.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zbog crvenog kartona nije konkurirao za susret s Wolfsburgom.

Ivan Rakitić (Schalke) - od 72. minute sudjelovao u pobjedi na gostovanju u Nürnbergu.

Ivica Olić (HSV) - odigrao svih 90 minuta u 7:0 pobjedi nad Karlsuheom i glavom postigao posljednja dva pogotka svoje momčadi.

Josip Šimunić (Hertha) - zbog ozljede nije konkurirao za susret s Bayernom.

Ivan Klasnić (Werder) - od 57. minute sudjelovao u pobjedi Werdera u Leverkusenu i tako odigrao svoje posljednje minute u dresu bremenskog kluba.

Jurica Vranješ (Werder) - zbog crvenog kartona nije konkurirao za susret s Bayerom.

Bojan Vručina (Duisburg) - nije konkurirao za susret s Eintrachtom.

Leon Benko (Nürnberg) - nije konkurirao za susret sa Schalkeom.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - odigrao svih 90 minuta u remiju u Stuttgartu.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - zamijenjen u 65. minuti na gostovanju u Hannoveru.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - odigrao svih 90 minuta u 4:0 porazu od Hannovera.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - nije konkurirao za susret s Hannoverom.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za susret s Dusiburgom.

Ivica Banović (Freiburg) - zamijenjen na poluvremenu susreta s Wehenom.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u uvjerljivom porazu u Hoffenheimu.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - ušao u igru u 73. minuti.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - odigrao posljednje tri minute u porazu protiv Koblenza.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije konkurirao za susret protiv Getafea.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - zamijenjen u 79. minuti u domaćem remiju protiv Salamance.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - nije sudjelovao u domaćoj pobjedi nad Spartom iz Praga.

Rusija

Marko Dinjar (Terek Grozni) - zamijenjen u 69. minuti u porazu kod Dinama u Moskvi.

Ivica Križanac (Zenit St.Petersburg) - zbog susreta finala Kupa Uefa protiv Glasgow Rangersa Zenit nije igrao prvenstveni susret.

Igor Novaković (Tom Tomsk) - nije konkurirao za susret protiv Luč Energije.

Stipe Pletikosa (Spartak Moskva) - sačuvao svoju mrežu netaknutom u domaćoj pobjedi nad Saturnom.

Marko Šimić (Khimki) - nije konkurirao za susret protiv Lokomotiva.

Stjepan Tomas (Rubin Kazan) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Šinjika.

Hrvoje Vejić (Tom Tomsk) - odigrao posljednje dvije minute dvoboja protiv Luč Energije.

Tomislav Dujmović (Amkar Perm) - odgođen susret protiv Zenita.

Danijel Vušković (Luč Energija) - ušao u igru u posljednoj minuti susreta protiv Toma.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem remiju kod Černomereca.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - odigrao svih 90 minuta u remiju protiv Naftovika.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkuriao za susret protiv Kryvbasa.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - nije konkurirao za susret protiv Zakarpatje.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan Šahtara odigrao je svih 90 minuta u pobjedi nad gradskim rivalom Metalurgom, asistirao za treći pogodak te na kraju podignuo pehar namijenjen osvajaču ukrajinskog prvenstva.