Hrvatski remi na startu kvalifikacija

Zvonimir Šimunović • četvrtak, 22.05.2008.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina započela je s kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. U prvom kolu turnira u Slovačkoj, izabranici Ivice Grnje odigrali su 1:1 s domaćinima...

Mladi Slovaci bolje su se snašli u otvaranju utakmice i u 12. minuti poveli pogotkom Stocha. Hrvatskoj je trebalo neko vrijeme da bi preuzela inicijativu, a vrlo dobra igra isplatila se u 42. minuti kada je preciznim udarcem izjednačio Dinamovac Poljak.

U nastavku, obje su momčadi imale priliku doći do novog pogotka, ali su se iskazali vratari Varvodić s jedne i Mentel s druge strane. Posebno je bio zaposlen domaći čuvar mreže koji je u dva navrata sjajno zaustavljao pokušaje hrvatskih nada. Tako je do kraja susreta ostao rezultat iz prvoga dijela.

Za Hrvatsku su nastupili: Varvodić, Vida, Pivarić, Maloča, Čolak, Poljak, Antunović, Šorša, Smrekar (od 64. Tepurić), Prijić, Jurić.

U drugom susretu skupine 4, Njemačka je s 2:0 pobijedila Albaniju.

Hrvatska će u drugom kolu igrati s Elfom u subotu, dok kvalifikacije završava u utorak, 27. svibnja, utakmicom protiv Albanije. Na Europsko prvenstvo, koje se održava u Češkoj od 14. do 26. srpnja ove godine, kvalificirat će se samo prvoplasirana momčad.