Vodeni sportovi

Hrvatska bolja i od Italije

Hrvoje Vuković • subota, 24.05.2008.

U drugom kolu kvalifikacijskog turnira Svjetske lige Hrvatska pomlađena reprezentacija svladala je Italiju te će sutra u posljednjem kolu igrati protiv Crne Gore za prvo mjesto. Naši su slavili sa 9:6 protiv Talijana koji su baš kao i mi poslali drugu reprezentaciju...

Naši su bolje otvorili susret i poveli golom Aljoše Kunca, što je ujedno bio i jedini pogodak u prvoj četvrtini. na 2:0 povisio je Antonio Petković, nakon čega Talijani smanjuju na 2:1. Naši susjedi držali su se u minimalnom zaostatku do 3:2, nakon čega Hrvatska s dva pogotka zaredom odlazi na plus tri (5:2.)

U nastavku se Talijani preko Sottanija vraćaju na minus dva (5:3), ali izabranici Emila Nikolića s nova dva gola Petkovića i Paškvalina odlaze na 7:3. U posljednjoj četvrtini umalo smo prosuli kompletnu prednost, budući da su nam protivnici zabili tri pogotka zaredom i stigli na 7:6, ali utakmicu su u mirnije vode i osiguranje pobjede odveli Kunac i Obradović za konačnih 9:6