Trefilov osvojio i Ligu prvakinja

Ivan Ambroš • subota, 24.05.2008.

Nakon rovovske bitke u obje utakmice finala, ruska je Zvezda Zvenigorod porazila austrijski Hypo. Ovogodišnji trofej Lige prvakinja, po prvi put u povijesti, odlazi u Rusiju.

Prvi finalni susret u Zvenigorodu završio je rezultatom 25:24 (10:15) uz Andryushinu kao prvog strijelca s osam golova. Iako su Austrijanke dominirale u prvom poluvremenu, Ruskinje su ih stigle i izvukle minimalnu pobjedu.

Uzvrat u Beču je, prema očekivanjima, bio napet i neizvjestan od početka pa do samog kraja. Na poluvremenu je bilo 15:15, da bi Ruskinje ponovno imale više koncentracije u završnim minutama i na kraju slavile s 31:29. Ovog je puta igračica susreta bila Poltoratskaya s 10 postignutih golova.

Nakon apsolutne dominacije danskih ekipa posljednjih godina, Rusija je ovim postala osma država, a Zvezda Zvenigorod deveta ekipa koja osvaja Ligu prvakinja.

Ova vijest i ne bi bila senzacija da Zvezda Zvenigorod nije klub osnovan 2005. godine. Treba spomenuti i trenera Evgeniya Trefilova koji je svojoj kolekciji zlatnih medalja sa Svjetskih prvenstava 2001., 2005. i 2007. (kao izbornik ruske reprezentacije), te trofeju Kupa EHF-a osvojenom prošle godine, ove sezone dodao i trofej Lige prvakinja.

Tri ruske ekipe u Ligi prvakinja

S obzirom da je Zvezda Zvenigorod osvajanjem trofeja izborila izravan plasman u Ligu prvakinja sljedeće sezone, u istom se natjecanju otvorilo mjesto za još jednu rusku ekipu. Izravno će u elitno natjecanje za rukometašice i Lada Togliatti (prvoplasirana ekipa ruskog prvenstva), a Dinamo Volgograd (trećeplasirana ekipa ruskog prvenstva i pobjednice Kupa EHF-a) će igrati kvalifikacije.