Frankfurtu treći naslov prvakinja

Maja Giljanović • nedjelja, 25.05.2008.

Nogometašice Frankfurta u dvije su utakmice finala Women's Cupa nadmašile Umeu i po prvi put u povijesti ovog sve atraktivnijeg Uefinog natjecanja okitile se trećim naslovom prvakinja...

Prva utakmica u Švedskoj okončana je 1:1 remijem nakon što je Connie Pohlers u 5. minuti neutralizirala vodeći gol Umee u 12. sekundi susreta (Marta), a u Frankfurtu su pred rekordnih 27.640 navijača igračice trenera Tritschoksa slavile s 3:2 i ušle u povijest.

Prošlo finale ovih dviju momčadi pripalo je 2004. Šveđankama s ukupno 8:0, a o kakvom se boomu radi dovoljno govori podatak da se ove sezone gledanost doslovce udvostručila: utakmicu 2006. je popratilo 12.000 navijača, dok je ove godine oboren rekord stadiona na tlu Njemačke (22.000 je gledalo reprezentaciju u Osnabrucku 1989.), ali i inozemni - ovog svibnja (24.582) na finalu engleskog FA Kupa.

Poražene i lani od Arsenala (ukupno 1:0) nogometašice Umee, prvakinje 2003. i '04. unatoč raspoloženoj Marti - Fifinoj nogometašici 2007. - nisu uspjele zaustaviti Pohlers u 7. minuti, a svoj je ukupno šesti gol u trećem finalu (po dva je dosad zabijala za nekadašnji klub Potsdam protiv Djurgardena odnosno Frankfurta) njemačka reprezentativka postigla u 55. minuti.

Trunku nade Umei je vratila Dahlqvist iz jedanaesterca (na Marti) u 68. samo da bi tri minute potom silovito iz slobodnog udarca Wimbersky riješila eventualne nedoumice. Östberg je u 85., pak, postavila konačnih 3:2, a Njemačka slavi svoj ukupno četvrti trofej u sedmom izdanju Kupa.