Samo Le Havre izborio majstoricu

Branko Barić • nedjelja, 25.05.2008.

Samo jedan četvrtfinalni obračun u doigravanju francuskog prvenstva otišao je do majstorice. Le Havre je na svom parketu "demolirao" Roanne i izjednačio seriju na 1:1, dok su u preostala tri dvoboja favoriti već osigurali polufinale...

Branitelji naslova doživjeli su pravu blamažu u prvom poluvremenu susreta u Le Havreu. Domaćini su na veliki odmor otišli s prednošću 61:26, pa je dugo poluvrijeme bilo samo formalnost. U pobjedi 100:70 John Cox ostvario je triple-double učinak s 12 koševa, 11 skokova i deset asistencija, a raspucan je bio T. J. Thompson s 28 poena. Odlučujući susret na rasporedu je u utorak u Roanneu.

Hrvoje Perinčić odigrao je sjajnu partiju u drugoj utakmici serije između Hyeres-Toulona i Asvela, no to nije pomoglo njegovoj momčadi da izbori majstoricu. Toulon je na poluvremenu imao 11 poena razlike, no sve je prokockao u trećoj dionici koju je izgubio s 20 razlike. Robert Conley s 29 poena je na koncu je odveo goste do pobjede 95:90, a Zadranin je na drugoj strani odigrao svih 40 minuta i ubacio 23 poena.

Luka Bogdanović s 18 poena bio je najraspoloženiji pojedinac u pobjedi Le Mansa 74:65 na gostovanju kod Choleta. Sezona je završila i za Vichy, kojeg je sa 69:64 porazio Nancy.

U polufinalu koje kreće sljedećeg vikenda sastat će se Nancy i Asvel, dok Le Mans čeka boljeg iz dvoboja Roanne – Le Havre.