Hrvatskoj izmaknuo Euro

HINA • utorak, 27.05.2008.

U posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira za plasman na Europsko juniorsko prvenstvo (U-19) nogometna reprezetacija Hrvatske danas je pobijedila Albaniju 3:0.

U prva dva susreta na kvalifikacijskom turniru u Slovačkoj reprezentativci Hrvatske upisali su dva remija, protiv Slovačke 1:1, te 2:2 s Njemačkom. S pet osvojenih bodova Hrvatska je završila na drugom mjestu, no to joj nije bilo dovoljno za plasman na Europsko prvenstvo, koje se od 14. do 26. srpnja održava u Češkoj.

Samo prvoplasirana momčad ide na EP, a to je Njemačka, koja ima dva boda više od naše reprezentacije. Njemačka je u posljednjem kolu uvjerljivo svladala Slovačku rezultatom 5:2.