Japanci lako s Alžirom

Sanja Čalić • subota, 31.05.2008.

Uvertiru u dvoboj dana, okršaj Hrvatske i Rusije, odigrale su reprezentacije koje su u prvom danu kvalifikacijskog turnira doživjele poraze, Japan i Alžir. Svojom su brzinom Japanci mnogo namučili Alžirce i već na polovici drugog dijela uvjerljivom prednošću osigurali pobjedu (38:27)…

Slika 1 od 1.

Japan – Alžir 38:27 (20:14)

Kvalifikacije za OI, Turnir 3
Zadar, dvorana na Višnjiku, gledatelja 4000
Suci: Gousko / Repkin (Bjelorusija)

Japan: Toyoda 6, Suematsu 8, Tomita 1, Miyazaki 4, Takeda, Nagashima 3, Kaido, Kishikawa 3, Furuie 3, Kochi 6, Izuma 1, Kadoyama 3

Obrana: Matsumura 7, Tsubone 7
Sedmerci: 5/5
Isključenja: 16 minuta

Alžir: Ouardas, Chehbour 4, Hadj Ali 4, Benkahla 3, Berkous 1, Boudrali 1, Boultif 1, Layadi 6, Chehbour 6, Zouaoui 1, Yahia

Obrana: Rabir - , Fligha 16
Sedmerci: 7/10
Isključenja: 14 minuta

Slika 2 od 2.

Početak susreta obilježili su vrlo raspoloženi vratari i jedne i druge momčadi, Matsumura i Fligha, koji su čuvali svoju mrežu od brzih kontri. Prvi su u susretu poveli Alžirci pogotkom Raida Cherboura, a potom i sigurnom realizacijom sedmerca Hadj Alija (2:0). Tek na isteku treće minute pokretljivi i dinamični Japanci su pronašli put do alžirske mreže, a nakon sjajnih intervencija vrlo raspoloženih japanskih vratara iskoristili su nekoliko napada i anulirali alžirsku prednost te rezultat okrenuli u svoju korist (4:2).

Slika 3 od 3.

Iako su Alžirci stvarali vrlo dobre akcije, nedostajalo im je preciznosti u realizaciji završnog udarca, što je Japan iskoristio i do desete minute poveo s četiri gola (7:3) pogotkom Toyode koji je uz Kouchija stvarao ponajviše problema alžirskoj obrani. Upravo je Kouchi bio najzaslužniji što je Japan do 15. minute odmaknuo svojim protivnicima na pet razlike (11:6), no već dvije minute kasnije, nakon nekolicine neiskorištenih japanskih napada, Alžirci su zaprijetili približivši se na dva pogotka razlike.

Japanci su ipak potom povezali konce i serijom 6:2 koju je u 23. minuti zaključio s dva uzastopna gola Kadoyama stvorili prednost od šest pogodaka koju do kraja poluvremena nije uspjelo ugroziti niti razdoblje od pet minuta bez japanskog gola (20:14).

Silovito su japanski reprezentativci krenuli i u nastavak susreta povevši s dva uzastopna gola Nagashime 22:14, no to je bio samo početak velikog japanskog naleta u kojem su do 45. minute došli na plus 15 (31:16), ponajviše zahvaljujući dobroj obrani, ali i svom najefikasnijem igraču Suematsuu koji je samo u drugom dijelu pospremio šest, od svojih ukupno osam, lopti u alžirsku mrežu. Već tada šanse alžirske reprezentacije svedene su na nulu, te su Japanci lepršavo i razigrano održavali stečenu prednost koju je Alžir do samog kraja ipak uspio umanjiti u čemu je glavna uloga pripala Layadiju (38:27).