Vodeni sportovi

Grčka pala na startu

Luka Žagar • subota, 21.06.2008.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija startala je pobjedom na međunarodnom turniru u njemačkom Esslingenu. U neizvjesnoj utakmici protiv tradicionalno neugodnih Grka, pobjedu od 10:9 donio je pogodak Igora Hinića u posljednjoj sekundi utakmice...

Naši su sjajno otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine imali vodstvo od 4:2. U drugoj dionici Grci napokon počinju igrati i stižu do vodstva 4:6, ali naši smanjuju pogotkom Aljoše Kunca i na odmor se odlazi pri rezultatu 5:6 za Grčku.

Drugo poluvrijeme proteklo je u dobrom vaterpolu u kojem su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu. Grci u zadnju minutu ulaze s vodstvom od 8:9, ali naši ubacuju u višu brzinu i pogocima Tea Đogaša s igračem više i Igora Hinića donose Hrvatskoj pobjedu. U drugoj utakmici turnira Njemačka je svladala Slovačku rezultatom 9:6.

Hrvatska-Grčka 10:9 (4:2,1:4,2:1,3:2)