Automoto

Stoneru drugi uzastopni pole

Maja Giljanović • nedjelja, 22.06.2008.

Branitelj naslova svjetskog prvaka Casey Stoner izvrsnim se kvalifikacijama domogao svog drugog uzastopnog starta na čelu najjače klase na stazi u engleskom Doningtonu...

Sat vremena dominirao je Australac svojim 800 kubičnim Ducatijem iz kruga u krug na kišom natopljenoj stazi redajući najbrže krugove - na koncu se 22-godišnjak prve startne pozicije domogao s krugom u vremenu 1:38.232 i to gotovo dvije trećine sekunde brže od drugoplasiranog sedemrostrukog ukupno svjetskog prvaka Valentina Rossija na drugom mjestu. Prvi je, pak, red upotpunio Chris Vermeulen na Suzukiju osvojivši treću poziciju.

Stoneru je pole u Doningtonu drugi uzastopni nakon što je prije dva tjedna krenuo prvi na VN Katalonije - utrku je inače okončao treći, a prvom pojavom sunarodnjaka mu Vermeulena među tri - Bridgestone je prvi put u sezoni zauzeo sve tri prve pozicije.

Drugoplasirani u ukupnom poretku MotoGP-ja Dani Pedrosa, Španjolac, naime, za Rossijem kaska sedam bodova, startat će deveti, a trećeplasirani sunarodnjak mu Jorge Lorenzo nakon niza povreda i potresa mozga u Barceloni prije 15 dana, opreznom je vožnjom po jajima ubilježio 17. vrijeme.

Domaći je James Toseland u žarkoj želji za što boljim plasmanom dvaput izgubio ravnotežu i na koncu zauzeo 16. poziciju, a zadovoljan je četvrtim mjestom nekadašnji svjetski prvak Nicky Hayden - Amerikancu ono usprkos sekundu sporijem vremenu od Stonerovog, naime, vrijedi novog Hondinog motora.