Hajduk uvjerljiv protiv Slovenaca

Goran Tomičić • četvrtak, 26.06.2008.

Hajduk je u prvoj pripremnoj utakmici s uvjerljivih 6:0 svladao slovenskog trećeligaša Palomu, a napadači su sezonu počeli pogocima. Goran Vučević je tako pobjedom debitirao na klupi...

Slovenska mreža se zatresla već u trećoj minuti, kad je Gabrić s lijeve strane preciznim ubacivanjem pronašao Rukavinu, a on je iz blizine rutinski pogodio za prednost Hajduka. Dvije minute kasnije je Oremuš centrirao s desne strane, a Vrabalj je poslao loptu u vlastitu mrežu.

U 20. minuti se Rukavina prekrasnim potezima oslobodio trojice braniča i vratara, te poslao loptu u praznu mrežu za 0:3. Nadareni Tičinović se mogao upisati u strijelce u 25. minuti, ali greda je zaustavila njegov dobar pokušaj iz daljine.

Igrala se 33. minuta kad je Oremuš ubacio za Bušića, koji je glavom svladao domaćeg vratara. Hajduk je tako tri pogotka postigao na gotovo identičan način. Vratnica je u 51. minuti spasila Slovence nakon udarca Buljata, no deset minuta kasnije je Hajduk postigao još jedan pogodak. Bušić je krenuo sam prema vratima i proslijedio je loptu do Bartolovića, koji je mirno iz blizine povisio na 5:0. U posljednjoj minuti je Bušić snažnim udarcem s desetak metara postavio konačnih 6:0.

Na utakmici je bio i Darijo Jertec, koji je odmah nakon potpisa ugovora stigao na pripreme. Iz Maribora je na pregled u Antwerpen otputovao Igor Tudor i neće se vratiti na ovaj dio priprema, a datum povratka na teren još nije poznat.

Prijateljska utakmica: Paloma - Hajduk 0:6

Hajduk: Subašić, Rubil, Pandža, Živković (od 39. Buljat), Strinić, Oremuš, Tičinović, Andrić, Gabrić, Bušić, Rukavina (drugo poluvrijeme: Tomić, Ljubičić, Buljat, Kovačević, Linić, Pezo, Jozinović, Oremuš, Bušić, Tičinović, Bartolović)