Automoto

Svjetski prvak nezaustavljiv

Maja Giljanović • subota, 12.07.2008.

Aktualni svjetski prvak i trenutno trećeplasirani u ukupnom poretku MotoGP-ja Casey Stoner osvojio je četvrti uzastopni pole, a na stazi u njemačkom Sachsenringu...

22-godišnji Australac - pobjednik na zadnja dva GP-ja - nakon VN u Barceloni, Doningtonu i Assenu impresivan je bio još i jučer na slobodnim treninzima i to unatoč nezgodnom padu, a na svom je Ducatiju kvalifikacije na Sachsenringu osvojio s rekordnim krugom staze od 1:21.067 - gotovo četiri desetinke brže od drugoplasiranog Danija Pedrose i pet od izvrsnog "satelita" Colina Edwardsa na trećem mjestu.

Drugi red čine Andrea Dovizioso i Randy de Puniet između kojih se, pak, na petom mjestu smjestio Jorge Lorenzo, a po prvi put otkada su prešli iz 250 kubika Dovizioso i Lorenzo na gridu su u istom redu.

Španjolčev momčadski kolega Valentino Rossi iz kruga je u krug letio stazom, međutim, svaki put samo do zadnjeg sektora gdje je uporno gubio na brzini te u konačnici i plasmanu - sedmerostruki je svjetski prvak, naime, kvalifikacije okončao na sedmom mjestu.

Stoner inače u ukupnom poretku za lanjskim pobjednikom VN Njemačke Pedrosom zaostaje 29 bodova, ali kompletira li hattrick pobjeda i sutra osvoji maksimum bodova, Rossi koji trenutno ima upravo 25 bodova fore mu je na samom dohvatu ruke.