ZADAR: Stewart 10 (4/6), Popović, Maloča, Perinčić, Krunić 14 (5/10), Ružić J. 10 (5/7), Ercegović, Ružić T. 14 (5/8), Rađa 24 (9/13), Knežević.

ZAGREB: Anzulović 7 (3/10), Miljković, Mazique 13 (5/11), Perinčić 3 (1/4), Šarin, Stojić 8 (4/5), Marinović, Vukičević 22 (10/13), Garma, Rimac 4 (1/1).

Postotak šuta: Zadar 28/48 (58%), Zagreb 24/46 (52%)
Skokovi: Zadar 24 (15-9), Zagreb 12 (10-2)
Asistencije: Zadar 21, Zagreb 12
Osvojene lopte: Zadar 12, Zagreb 6
Izgubljene lopte: Zadar 7, Zagreb 6
Blokade: Zadar 1, Zagreb 5

U 1. kolu mini-lige košarkaša Zadar je u Jazinama pobijedio Zagreb, te uspješno krenuo u pohod prema osvajanju prvenstva. Utakmicu je osim rutinirane pobjede Zadra, obilježio događaj u 33. minuti utakmice kada je Jurica Ružić zaradio potres mozga, te donio nove muke za trenera Zadra Ivicu Burića.

U utakmicu su obje momčadi ušle podjednako. Zagrebaši su se odlično nosili sa Zadranima do 14. minute kada su Zadrani otišli na veću razliku. Vodio je Zadar sa 12:8 i 14:10, da bi u prvo vodstvo u utakmici nakon trice Anzulovića "mravi" došli u 12. minuti - 17:16. Zadnjih 6 minuta Zadrani su stisnuli i otišli na osjetniju razliku. Minutu prije kraja semafor je pokazivao 35:24, da bi tricom Zagrebaši smanjili na 35:27 s kojima se otišlo na odmor.

U drugi dio Zagreb je ušao dosta loše što su Zadrani kaznili sa nekoliko kontra napada i otišli na +17 u 4. minuti - 46:29. Zagreb je smanjio tu razliku na -12, no tada se Zadar ponovno odvaja i nakon trice Stewarta u 7. minuti odlazi na najveću razliku na utakmici +18 (52:34).

U 13. minuti nastavka događa se veliki peh za Zadrane koji nakon ozljede Komazeca barem na kratko vrijeme gube i njegovu zamjenu Juricu Ružića. Prilikom izvođenja lopte Ružića je Mazique nenamjerno udario tako da je ovaj bez svijesti ostao ležati na parketu. Odmah je reagirala medicinska služba i Jure je prevezen u bolnicu gdje je utvrđeno da ima potres mozga i da će morati ostati u bolnici.

Komazec se još nije oporavio od ozljede (povratak na parket se predviđa za dva tjedna), a Zadar je već zadesila nova ozljeda i veliki peh. Nakon tog događaja igrači Zadra na kratko su bili u šoku što su "mravi" iskoristili za približavanje koje je bilo sasvim bezopasno za pobjedu Zadra.

Razlika se niti u jednom trenutku nije spuštala ispod +10 za Zadar i što se utakmica više približavala kraju Zadar se oporavljao od dojma Ružićeve ozljede, te rutinirano doveo utakmicu kraju sa krajnjih +15 - 72:57.

Daleko najbolji pojedinac utakmice bio je, a tko drugi nego, Dino Rađa sa triple-double učinkom - 24 koša, 12 skokova i 10 asistencija. Rađa je apsolutno zatvorio svoj reket tako da je cijela momčad Zagreba ostvarila skokova koliko i sam Dino. Pomagali su mu Krunić (5 asistencija) i Tomo Ružić (6 skokova) sa 14 koševa.

Kod Zagreba vrlo dobro je odigrao Joško Vukičević sa 22 koša, dok ga jedino dostojno pratio Mazique sa 13 koševa i 5 skokova. Od Stojića i Anzulovića se očekivao ipak veći doprinos.