1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 03.08.2008, 20:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 3000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), V. Crnolatac (Petrinja) i D. Kraljević (Zadar)

Ivana Jurica • nedjelja, 03.08.2008.

Sesvetska Croatia na Šubićevcu je stigla do prva tri prvoligaška boda. Nakon što su početkom drugog dijela ostali s igračem manje činilo se da će domaćini naći put do pobjede. No, nakon što je Božić propustio realizirati najstrožu kaznu, Croatia je iz svog jedinog udarca prema golu Šibenika u nastavku došla do sva tri boda. Strijelac je iz jedanaesterca bio Mario Čižmek …

Patrice Kwedi
6'
7
Ivan Bulat
60'
26
Joško Kovač
86'
Dario Šušak
46'
14
Ivica Landeka
61'
20
Mario Jurin
66'
Ljupko Petrović

Premijeru pred domaćim gledateljima Šibenik je otvorio odličnom prilikom u 11. minuti. Lopta je na lijevoj strani kaznenog prostora došla do braniča Bonacina koji odlično puca, ali sesvetski vratar Marko Šimić brani. Nešto kasnije, u 22. minuti, dupli pas odigrali su šibenski napadači Božić i Zec nakon čega je prvospomenuti pucao, ali Šimić je ponovno na pravom mjestu. U idućoj minuti Božić je dva puta provjeravao budnost gostujućeg vratara, ali on se nije dao iznenaditi.

Šibenik je imao terensku inicijativu, dok su se gosti od početka orijentirali na obranu svojih vrata. U prvom dijelu prvog poluvremena domaći vratar Slavica bio je gotovo i nezaposlen. U 30. minuti udarac je iskušao i Alispahić, ali otišlo je pored same vratnice. Osam minuta prije odlaska na odmor Croatia je došla do svoje jedine, ali i najveće prilike prvog poluvremena. Izveli su brzu kontru nakon koje je lopta na otprilike 12-13 metara došla do Petrovića koji puca, ali Slavica fantastičnom intervencijom čuva svoja vrata. Do kraja poluvremena nije se dogodilo ništa značajnije.

Ozljeda Petra Bašića

Već u trećoj minuti utakmice Šibenik je ostao bez lijevog bočnog Petra Bašića koji je zbog ozljede kolima Hitne pomoći prebačen u šibensku bolnicu. Pretpostavlja se da je riječ o ozljedi ligamenata koljena, a više bi se trebalo znati nakon magnetske rezonance koja će biti obavljena u ponedjeljak ujutro.

Prava uzbuđenja krenula su zato već početkom nastavka. U 57. minuti Pilipović je prekršajem s leđa u svom kaznenom prostoru zaustavio Zeca. Sudac Svilokos je odmah pokazao na bijelu točku. Uslijedili su protesti gostiju koji su za rezultat imali crveni karton Pilipoviću i žuti Polovanecu. Lopta je na bijelu točku postavio povratnik u Modri dres Ivan Božić, ali njegov je udarac odlično pročitao raspoloženi Šimić.

Iako su više od 30 minuta imali igrača više to se u igru domaće momčadi nije osjetilo. Croatia je odlično stajala na terenu i razmišljala je samo o obrani svojih vrata. No, Šibenik u tom periodu nije stvorio niti jednu priliku. Osim udarca Kulušića u 77. minuti, tako reći, i nije zaprijetio odličnom Šimiću. Do sva tri boda Croatia je došla u 80. minuti utakmice, iz svog jedinog udarca prema golu Šibenika. Raič je srušio Landeku, Svilokos je i ovaj put pokazao na bijelu točku, ali za razliku od Božića Čižmek je bio precizan.

Do kraja utakmice Šibenik je pokušavao dugim loptama, ali iskusna momčad iz Sesveta znala je sve to neutralizirati. Ni kriva ni dužna, Croatia je u Šibeniku dobila i više nego što je očekivala prije početka utakmice.