1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 03.08.2008, 20:00 h, Gradski stadion, gledatelja: 2.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Igor Krmar (Zagreb) i Robi Kezele (Rijeka)

Tomislav Globan • nedjelja, 03.08.2008.

U teškoj i neizvjesnoj utakmici Slaven Belupo ubilježio je prvu prvenstvenu pobjedu sezone. Iako su Zadrani poveli, upornom i strpljivom napadačkom igrom domaćini su preokrenuli rezultat i nastavili seriju pozitivnih rezultata...

Roko Mišlov
61'
15
Jure Jerbić
81'

Anđelo Srzentić
88'
Dalibor Zebić

Kao što je trener Koprivničana Mile Petković i najavljivao, Plavi su po pobjedu krenuli od prvog sučevog zvižduka, imali inicijativu, no gosti su bili ti koji su konkretnije prijetili.

Najprije je Bilaver tukao preko gola, a potom u 18. minuti stiže i pogodak Marina Tomasova koji se u velikoj gužvi nakon pogođene vratnice najbolje snašao i pogodio za 0:1.

Bio je to popriličan šok za Koprivničane, no na odgovor nije se moralo dugo čekati. Već u 25. minuti Petar Bošnjak iskosa precizno vara vratara Ježinu i vraća rezultat na početak.

Slaven je do kraja poluvremena pokušao preokrenuti rezultat, no djelovao je bezopasno jer su se svi napadi odbijali o čvrst obrambeni bedem Zadra.

Početkom drugog dijela Petković vrši tri izmjene. Igru su napustili Posavec, Delić i Tepurić koje su zamijenili Bilen, Šehić i Jurić i to je odmah donijelo pomak u igri Slavena Belupa.

Igra s tri napadača urodila je sijasetom izglednih situacija ispred zadarskog čuvara mreže, no domaći su iskazali nezavidan stupanj nesnalažljivosti pred suparničkim golom.

I dok se činilo da domaći napadači ne bi zabili ni da se igra do jutra, u 74. minuti "ukazao" se Bojan Vručina. Ponajbolji koprivnički igrač ušao je u šesnaesterac gostiju gdje ga je za dres povukao Parmaković, a sudac Bebek bez zadrške pokazao na kreč. Vručina je bio siguran s 11 metara i donio svojoj momčadi važnu pobjedu i novu injekciju samopouzdanja uoči derbija s Varteksom sljedeće nedjelje.