Pranjić strijelac u pobjedi Heerenveena

Vedran Babić • srijeda, 06.08.2008.

Još jedan hrvatski reprezentativac se upisao u strijelce u prijateljskim utakmicama. Danijel Pranjić jučer je zabio za Heerenveen u pobjedi od 2:1 protiv grčkog Xanthija...

Utakmica je odigrana u malom nizozemskom gradiću Beetsterzwaagu, a Heerenveen je s novim trenerom, Norvežaninom Trondom Solliedom, stigao do vodstva u 16. minuti pogotkom Danijela Pranjića na asistenciju Donovana Deekmana.

Isti igrač namješta i drugi pogodak samo pet minuta poslije. Ovoga puta strijelac je bio mladi brazilski napadač Paulo Henrique (rođen 1989.). Na konačnih 2:1 smanjio je u 50. minuti stoper Xanthija Spyros Vallas. Pranjić je igru napustio u 40. minuti, zamijenio ga je Svec.

Do početka nove sezone 31. kolovoza Heerenveen će odigrati još četiri prijateljske utakmice. Protivnici će im biti Mouscron, Genk, Spakenburg i Real Sociedad.

Prijateljska utakmica: Heerenveen – Xanthi 2:1.