Karlovac pobijedio, Rac otišao

Goran Tomičić • srijeda, 06.08.2008.

Karlovac je na domaćem terenu u prijateljskoj utakmici svladao Slavonac iz Starih Perkovaca. U zanimljivom dvoboju obje momčadi su pokazale kvalitetnu igru. No, navijači Karlovca su dobili i jednu jako lošu vijest...

Pamićeva momčad je u prvom dijelu bila bolja i propustila je nekoliko dobrih prilika. Domaći su poveli u 30. minuti, kad je Dujanić sjajno uposlio Štefančića, a on je rutinskom reakcijom potvrdio status prvog karlovačkog napadača. Tri minute kasnije je Zvonko Pamić iz slobodnog udarca poslao novu loptu u mrežu Slavonca.

U drugih 45 minuta je Karlovac imao još tri izgledne prilike, a gosti dva puta nisu iskoristili izgledne situacije. Slavonac je ipak smanjio u 77. minuti, kad je Karabatić glavom postavio konačnih 2:1. Igor Pamić zbog ozljeda nije mogao računati na Stamboliju, Vrbanića i Jerneića.

Posljednjih dana je bio nejasan status Marija Raca budući da najbolji strijelac prošlosezonske Treće HNL Zapad nije konkurirao za posljednje dvije pripremne utakmice. Tajnik Neven Šprajcer potvrdio je za Sportnet.hr vijest koja će jako zabrinuti karlovačke ljubitelje nogometa: "Marijo Rac je neopravdano napustio klub."

U momčad novog drugoligaša stigli su novi igrači. U klub se vratio 31-godišnji branič Dinko Miljković, koji je prošlu sezonu proveo u Lokomotivi. Ugovor je potpisao i Admir Alić, vezni igrač koji je stigao iz Marsonije. Obojica su dobila priliku već protiv Slavonca.

Prijateljska utakmica: Karlovac - Slavonac 2:1

Karlovac: Grabovac, Barić, Pohižek, Fumić, Matika, Paracki, Dujanić, Z. Pamić, Prpić, Štefančić, Lišnić (još su igrali: Skočibušić, Miljković, Šimunić, Alić, Pukec, Amić i Brkanac)

Slavonac: Bošnjaković, Balaškov, Karabatić, Tomić, Marković, Jelčić, Zmajić, Križanović, Mišić, Bogdanović, Golubović (još su igrali: Dorić, Vrgoč, Barukčić, Vukosavljević, Brnić, Petrović i Halilović)