Ostali sportovi

Grci bolji u zadnjoj provjeri

Branimir Korać • četvrtak, 07.08.2008.

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je poraz u posljednjem pripremnom susretu uoči nastupa na Olimpijskim igrama. Protivnici su bili Grci koji su slavili 86:71...

U posljednjoj pripremnoj utakmici uoči nastupa u Pekingu i otvaranja s Australijom, Hrvatska je upisala poraz. Grci su bili bolji u zatvorenoj utakmici i slavili 86:71.

Hrvatska je vrlo dobro otvorila utakmicu i dobila prvu četvrtinu s plus četiri, međutim u drugoj dionici Grčka igra puno bolje, okreće rezultat i na poluvrijeme odlazi s vodstvom 50:40. U trećoj četvrtini naša reprezentacija uspjela je smanjiti zaostatak i približiti se Grcima, međutim posljednje dionica bila je ponovno grčka i s 20:9 u tih deset minuta Grci odlaze do visoke pobjede.

U našem sastavu najistaknutiji bili su Marko Tomas i Marko Banić s po 14 poena dok su Roko Ukić i Krešo Lončar dodali po deset poena. Kod Grka Antonis Fotsis ubacio je 15 poena, a po 12 su dodali Theo Papaloukas i Vasilis Spanoulis.