Ostali sportovi

Pobjeda favoritkinja

Martina Oštrić • subota, 09.08.2008.

Prvog dana olimpijskog turnira u ženskoj odbojci sve su favoritkinje očekivano slavile. Poraz su upisale jedino srebrne iz Atene, reprezentacija Rusije...

GRUPA A:

KUBA – POLJSKA 3:1 (21:25, 25:17, 25:20, 25:17)

U prvom meču skupine A odbojkašice Kube svladale su Poljakinje rezultatom 3:1. Iako je reprezentacija Poljske nakon prvog seta imala vodstvo od 1:0, Kubanke se već u drugom setu vraćaju, te ga osvajaju rezultatom 25:17. U trećem se setu uglavnom vodi izjednačena borba, no i on je na koncu pripao Kubankama, da bi u posljednjem setu favorizirana Kuba riješila stvar u svoju korist.

Poljakinje nisu bile bez šanse u ovoj utakmici, no Kuba se ipak pokazala kao prevelika prepreka Poljakinjama na putu do prve pobjede.

KINA – VENEZUELA 3:0 (25:13, 25:13, 25:18)

Domaćin Kina odnijela je pobjedu nad svojim prvim protivnicima na olimpijskom turniru - Venezuelom. Kineskinje nisu imale težak posao, te su mirno, s laganih 3:0 u setovima pobijedile slabašnu reprezentaciju iz Južne Amerike.

SAD – JAPAN 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:21)

Sjedinjenje Američke Države i Japan priveli su kraju prvi dan ženskog odbojkaškog turnira u Pekingu. Očekivano, Amerikanke su bile bolje, a rezultat u setovima bio je 3:1.

Reprezentativke SAD-a dobile su prvi set 25:20, no japanske igračice istim su rezultatom uzvratile u drugom setu. Premda je do kraja utakmice bilo tijesno, američka je reprezentacija ipak bila koncentriranija, te se pridružila Kini i Kubi na tronu.

Poredak: 1. Kina 2, 2. Kuba 2, 3. SAD 2, 4. Japan 1, 5. Poljska 1, 6. Venezuela 1

GRUPA B:

ITALIJA – RUSIJA 3:1 (25:20, 17:25, 25:16, 25:23)

U skupini B druga reprezentacija svijeta Italija svladala je braniteljice srebrne medalje s prošlih Igara u Ateni Ruskinje rezultatom 3:1 u setovima. Italija je odlično otvorila utakmicu te vodila kroz cijeli prvi set kojeg, na kraju, rješava u svoju korist rezultatom 25:20.

U drugom se setu Ruskinje bude, te uzvraćaju Talijankama sa 25:17. Treći set donio je ujedno i najbolju igru Talijanki u današnjem meču. Ruskinje su im se pokušale suprotstaviti s nekoliko izmjena, no set na kraju završava s velikih devet razlike na strani talijanske reprezentacije.

Četvrti, a poslije se pokazalo i posljednji set bolje su otvorile Ruskinje, koje su do prvog time outa imale rezultat 8:6. Italija se vraćala, te se vodstvo izmjenjivalo po nekoliko puta, no nikad s većom bodovnom razlikom. Na kraju, u najizjednačenijem setu utakmice, Italija je imala malo više sreće i spretnosti, te s 25:23 riješila meč.

BRAZIL – ALŽIR 3:0 (25:11, 25:11, 25:10)

Favorizirani Brazil uz Kinu je imao najlakši posao dana pobijedivši reprezentaciju Alžira s 3:0 u setovima. Brazilke su dominirale cijelom utakmicom, a svaki pokušaj Alžirki da im se suprotstave bio je uzaludan. Alžirske odbojkašice, kojima je ovo premijerni nastup na Olimpijskim igrama, svoje će prve bodove tražiti u sljedećem meču protiv Srpkinja.

SRBIJA – KAZAHSTAN 3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:21)

“Povijesni meč za Srbiju“ prozvana je ova utakmica ponajviše zbog toga što je ovo prva pobjeda srpske reprezentacije na Olimpijskim igrama.

Meč Srbije i Kazahstana ujedno je i najizjednačeniji meč dana. Kazahstan je bolje ušao u meč, no Srpkinje ipak uspjevaju dobiti prva dva seta. U trećem je setu Kazahstan iščupao pobjedu rezultatom 25:23, no u posljednjem Srbija dolazi do velike prednosti čime odlučuje meč.

Poredak: 1. Brazil 2, 2. Srbija 2, 3. Italija 2, 4. Rusija 1, 5. Kazahstan 1, 6. Alžir 1