Ostali sportovi

Favoriti uvjerljivo

Martina Oštrić • nedjelja, 10.08.2008.

Nakon ženskog jučer, danas je u Pekingu počeo i muški odbojkaški turnir. Osim poraza Srbije od Rusa većih iznenađenja nije bilo...

GRUPA A:

BUGARSKA – KINA 3:1 (25:22, 25:21, 26:28, 25:19)

Domaćini Kinezi danas nisu bili uspješni kao i njihove ženske kolegice jučer, te su upisali prvi poraz na domaćem pekinškom terenu. Bolji od njih bili su Bugari rezultatom 3:1. Iako su Kinezi imali svoje šanse, a maratonskim trećim setom i smanjili rezultat na 2:1, na opću žalost prisutnih domaćih navijača Bugarska je lako sa 25:19 dovršila posao u četvrtom setu, te u utakmicu s Venezuelom ulazi s dva osvojena boda.

ITALIJA – JAPAN 3:1 (25:19, 25:18, 23:25, 25:17)

Lakše nego se čini, Italija je došla do pobjede protiv Japana. Premda je Japan odnio tijesnu pobjedu u trećem setu, u koji su Talijani nakon vodstva ušli malo preopušteno, Italija je igrala odlično, te im Japanci nisu mogli parirati niti u jednom segmentu igre.

SAD – VENEZUELA 3:2 (25:18, 25:18, 22:25, 21:25, 15:10)

Utakmica SAD-a i Venezuele jedina je dosad odigrana utakmica koja je riješena u petom setu. Amerikanci su dominirali terenom, te nakon dva seta imaju 2:0 i meč loptu. Treći set momčad SAD-a bolje je započela, no Venezuela je napokon pronašla rupe u igri koje koristi kako bi nakon četvrtog seta izjednačila rezultat na 2:2. U petom setu američka se obrana steže a napad funkcionira odlično, te rezultatom 15:10 meč odlazi na stranu SAD-a.

Poredak: 1. Bugarska 2, 2. Italija 2, 3. SAD 2, 4. Venezuela 0, 5.Kina 0, 6. Japan 0,

GRUPA B:

RUSIJA – SRBIJA 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:14)

Najjači dvoboj dana odigrali su Srbi i Rusi. Iako su Srbi pritajeni favoriti olimpijskog turnira, njihovi današnji protivnici nisu se dali iznenaditi. Barem ne potpuno. Srbi su bolje otvorili meč, te odnijeli pobjedu u prvom setu 25:20. Tada se Rusi bude, i odličnom igrom na mreži odnose pobjede u preostala tri seta, od kojih su Srbima, u četvrtom setu, dopustili da osvoje samo 14 bodova.

BRAZIL – EGIPAT 3:0 (25:19, 25:15, 25:18)

Branitelje zlata s prošlih olimpijskih igara u Ateni, Brazilce, reprezentacija Egipta nije previše namučila. Brazilci su sa glatkih 3:0 u setovima odnijeli pobjedu, te u utakmicu sa Srbijom ulaze opušteno, s dva osvojena boda.

POLJSKA – NJEMAČKA 3:0 (25:17, 33:31, 25:20)

Kao i Brazil, i Poljska je u tri seta došla do pobjede nad Njemačkom. Prvi set su Poljaci s lakoćom dobili, no drugi, ujedno i najduži set dana, bio je najzanimljiviji. Nijemci su dali sve od sebe, no odlična poljska obrana ipak im nije dopustila da dođu do pobjede. To je očito obeshrabrilo Nijemce, te je i treći set otišao na stranu njihovih istočnih susjeda.

Poredak:1. Brazil 2, 2. Poljska 2, 3. Rusija 2, 4. Srbija 0, 5. Egipat 0, 6. Njemačka 0