1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 10.08.2008, 20:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Borut Križarić (Čakovec), Mladen Lončar (Virovitica)

Sanja Čalić • nedjelja, 10.08.2008.

Iako su, nakon dva osječka gola prednosti i igrača više, mnogi već otpisali Zadrane, sjajnim preokretom u režiji mladog Tomasova momčad Dalibora Zebića svojom je borbenošću osvojila prvi bod ove sezone (2:2)...

Želimir Terkeš
77'
3
Roko Mišlov
87'
19
Šime Gregov
88'

Aleksandar Šolić
69'
Ilija Lončarević

Svoju prvu utakmicu na domaćem terenu Zadrani su bili primorani odigrati na Šubićevcu gdje su se u trećem kolu prvenstva pred oko 1500 gledatelja suprotstavili Osijeku. Momčad Dalibora Zebića na travnjak je istrčala ojačana oporavljenim Draganom Županom, dok je Ilija Lončarević umjesto ozlijeđenog Todorčeva priliku među prvom jedanaestoricom dao Antoniu Hrnčeviću.

Dobrom igrom koju su prikazivali i u prethodnim susretima Zadrani su otvorili utakmicu, te su Osječanima nametnuli svoju inicijativu. Ipak, gosti su bili ti koji su stvorili prvu ozbiljniju priliku kada je u šestoj minuti Primorac svojim udarcem Zadranima dao do znanja da na njega moraju obratiti posebnu pažnju. Sjajno je u ovoj situaciji reagirao mladi vratar Ježina koji se i u 14. minuti svojom obranom ispriječio Primorcu u pokušaju dovođenja Osijeka u vodstvo.

Iako su održavali blagi pritisak u igri, Zadrani nisu mnogo riskirali, te su stoga teško dolazili do izglednijih prilika. Prvi je udarac prema golu Zebićeva momčad uputila preko Župana, no njegov je pokušaj bez poteškoća zaustavio čuvar osječke mreže Skender, dok su s druge strane Osječani bili mnogo konkretniji i opasniji u svojim prodorima prema Zadrovom šesnaestercu.

Izvrsnom su akcijom u 35. minuti Hrnčević i Stranatić proigrali zadarski zadnji red i time nagovijestili slavlje koje je uslijedilo dvije minute kasnije. Ponovno je važnu ulogu u prodoru prema Zadrovom šesnaestercu s desnog boka imao Hrnčević koji je sjajnom loptom poslužio Primorca, a njemu pak nije preostalo drugo nego pospremiti loptu u mrežu Ježine i dovesti Osijek u 37. minuti u vodstvo (0:1). Nekoliko trenutaka kasnije Zadrani su bili vrlo blizu izjednačenju, kad je iz slobodnog udarca zaprijetio Tomasov, no lopta je prošla pored vratnice, te su Osječani na odmor zasluženo otišli s prednošću.

Nimalo dobro za Zadrane nije započeo drugi dio, budući da je u 51. minuti njihovom kapetanu Jakovu Suraću, nakon starta na Gavriću, sudac Ivo Križarić pokazao put u svlačionicu. Nije dugo trebalo da Osječani iskoriste brojčanu prevlast na terenu, te je u 58. minuti Babić s velike udaljenosti uočio da je Ježina izašao sa svog gola i uputio udarac kojim je povisio osječko vodstvo (0:2).

Iako se činilo da su Zadranima, nakon dva primljena pogotka i s igračem manje, izgledi za povratak u igru bitno smanjeni, Tomasov je u 62. minuti izvanredno prošao kroz osječku obranu i udarcem pogodio Smoju koji je svladao svog vratara i autogolom omogućio Zadru smanjenje vodstva (1:2). Nedugo potom, u 69. minuti, ponovno je zabljesnuo jedan od najboljih i najtalentiranijih u redovima Zadra, mladi Tomasov i izjednačujućim pogotkom okrunio mnogo bolju i otvoreniju igru Zadra u nastavku (2:2). Veliki preokret domaćih probudio je i publiku na Šubićevcu koja je s mnogo većim zanimanjem nastavila pratiti vrlo neizvjestan susret.

Do kraja dvoboja bilo je još nekoliko prilika sa svake strane, od kojih je najizglednija bila ona Primorčeva kojoj je nedostajala tek trunka preciznosti da bude i realizirana, stoga je vrlo zanimljiv susret okončan podjelom bodova, prvim na Zadrovom kontu.