Ostali sportovi

Mađarice i Talijanke tijesno

Hrvoje Vuković • ponedjeljak, 11.08.2008.

Nakon vaterpolista, danas su u bazen po prvi puta na Olimpijskim igrama skočile i vaterpolistice. Mađarice su opravdale ulogu favorita protiv Nizozemki, dok su Talijanke u neizvjesnoj utakmici svladale Ruskinje...

OI, vaterpolo žene, 1.kolo:

Grupa A
Italija - Rusija 9:8 (3:3, 1:2, 3:2, 2:1)
SAD - Kina 12:11 (3:3, 5:4, 2:2, 2:2)
Grupa B
Mađarska - Nizozemska 11:9 (3:3, 3:2, 4:3, 1:1)
Grčka - Australija 6:8 (2:5, 2:2, 1:1, 1:0)

U grupi A u dvoboju dana sastale su se aktualne Olimpijske prvakinje Talijanke i prvakinje Europe Ruskinje. U tijesnoj i neizvjesnoj završnici u posljednju se četvrtinu ušlo s rezultatom 7:7, da bi potom Ruskinje povele. Na njihovu žalost, Talijanke su uspjele izjednačiti i na kraju preokrenuti rezultat u svoju korist (9:8) čime su došle do vrlo vrijednih bodova na turniru. U preostalom susretu u skupini A Amerikanke su tijesno svladale Kineskinje sa 12:11.

U grupi B Mađarice su pak imale dosta problema protiv vrlo dobrih Nizozemki, čak i gubile u jednom trenutku, da bi na kraju ipak slavile sa 11:9. Australke su se sastale s Grčkom i s plus tri već nakon prve četvrtine olakšale si put do pobjede (8:6).