I to je moguće...

Petar Plevnik • utorak, 12.08.2008.

Iako bi uoči susreta s Zadrom malo tko u redovima Osijek osvojen bod smatrao neuspjehom, nakon dva primljena pogotka s igračem više konačnih 2:2 na Šubićevcu ostavlja Osječanima gorak okus u ustima...

Morali bi dobro pregledati sportske almanahe, posebice one hrvatske, da pronađemo podatak kada je neka momčad u 39 minuta s igračem više uspjela primiti dva pogotka, doduše i postići jedan, te sigurnu pobjedu pretvoriti u remi. Upravo to se dogodilo igračima Osijeka u susretu protiv Zadrana odigranom na Šubićevcu.

Sa sličnim problemom bijelo-plavi su se već susretali u ne tako davnoj prošlosti. Pratitelji Osijekovih utakmica već su pomalo i navikli da Osijek poslije stečenog vodstva prepusti dominaciju svom protivniku, za što nerijetko biva kažnjen. Tih nedostataka u igri svoje momčadi svjestan i je i trener Ilija Lončarević, koji je u Šibeniku ponovno imao hrabrosti od prve minute gurniti u vatru od prve minute Dinu Gavrića, Mileta Škorića i Vedrana Jugovića.

Iako bi mnogi pomislili da će Lončarević nakon šibenskog susreta opravdanje potražiti u mladosti svojih igrača, osječki se trener ni ovaj put nije libio prozvati prave krivce - iskusne igrače u svojim redovima, posebice one iz zadnje linije, koji su u takvoj situaciji morali preuzeti više odgovornosti na sebe.

No, najlakše bi nakon svega sad bilo sasuti drvlje i kamenje po igračima Osijeka. Još uoči početka sezone Lončarević je najavljivao kako će s ovom momčadi trebati puno strpljenja ne bi li postigla zacrtane ciljeve. Uostalom, ne treba sve gledati crno. Nakon tri prvenstvena kola, Osijek na kontu ima pet bodova, od čega dva osvojena na gostovanjima. Uostalom, ako pogledamo prošlu sezonu, Osijek je na gostovanju kod Zadra, doduše u Stanovima, također na početku sezone, poražen sa sramotnih 5:1.

Prigoda za popravljanje dojma stiže već u nedjelju kada u Osijeku gostuje neugodni Varteks. Nadamo se da Varaždinci travnjak u Gradkom vrtu neće napustiti s igračem manje...