Ostali sportovi

Brazilci bolji od Srbije

Branko Barić • utorak, 12.08.2008.

Drugo kolo muškog odbojkaškog turnira donijelo je mnogo vrhunske odbojke i jedan istinski derbi. Snage su odmjerili Srbi i Brazilci, a naši susjedi ostali su praznih ruku i u svom drugom nastupu...

Skupina A

SAD – Italija 3:1 (24:26, 25:22, 25:15, 25:21)
Venecuela – Kina 2:3 (21:25, 25:21, 25:16, 21:25, 14:16)
Japan – Bugarska 1:3 (27:29, 25:23, 21:25, 19:25)

Amerikanci su ubilježili i drugu pobjedu u Pekingu svladavši Italiju s 3:1. Talijani su odlično krenuli i u vrlo neizvjesnom prvom setu stigli do početne prednosti, no nakon toga pobjednici Svjetske lige «ubacuju u brzinu više» i nakon sat i 53 minute borbe dolaze do trijumfa. Clayton Stanley i William Priddy predvodili su pobjednike po broju poena, dok je najbolji na drugoj strani bio Hristo Zlatanov.

Kineski odbojkaši razveselili su 12 tisuća svojih navijača tijesnom pobjedom u maratonskom obračunu s Venecuelom. Nakon dva sata i 14 minuta igre slavili su 3:2 u setovima, ponajviše zahvaljujući razigranom Ernardu Gomezu. Ponoć u Pekingu već je prošla kad su Bugari došli do pobjede nad Japanom, svoje druge na turniru, i to rezultatom 3:1.

Poredak:SAD 4, Italija 3, Kina 3, Bugarska 4, Venecuela 2, Japan 2

Skupina B

Rusija – Njemačka 3:2 (25:27, 25:21, 21:25, 25:23, 16:14)
Egipat – Poljska 0:3 (21:25, 18:25, 10:25)
Srbija – Brazil 1:3 (27:25, 20:25, 17:25, 21:25)

Najiščekivaniji susret u ovoj skupini bio je onaj između branitelja olimpijskog zlata iz Atene – Brazila, i drugoplasirane ekipe ovogodišnjeg izdanja Svjetske lige – Srbije. Srbi su dobili prvi set, no sve nakon toga proteklo je u znaku Brazilaca, koje je predvodio dvojac Murilo Endres – Dante Amaral. Srbima je ovo drugi poraz u prva dva susreta, budući da su dva dana ranije poraženi od Rusa.

A Rusi, brončana momčad iz Atene, mnogo teže nego što se očekivalo svladali su Njemačku. Nijemci su pali tek nakon dva i pol sata igre i tijesnog odlučujućeg seta. Uz Ruse i Brazilce stopostotni su ostali i Poljaci, koji su se lako obračunali s Egiptom.

Poredak:Poljska 4, Brazil 4, Rusija 4, Njemačka 2, Srbija 2, Egipat 2