Ostali sportovi

Bischof iznenadio zlatom

HINA • utorak, 12.08.2008.

Nijemac Ole Bischof iznenadio je mnoge nakon što je slavio u finalu u kategoriji do 81 kilogram...

Njemački judaš Ole Bischof priredio je veliko iznenađenje, te je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 81 kg na Olimpijskim igrama u Pekingu. On je u finalu pobijedio azijskog prvaka Južnokoreanca Kima Jaebuma, i tako je došao do svog najvećeg uspjeha u karijeri.

Dosad je najbolji rezultat Bischof ostvario na Europskom prvenstvu 2005. godine, kada je osvojio naslov prvaka.

Svjetski prvak iz 2007. godine Brazilac Tiago Camilo osvojio je broncu, baš kao i Ukrajinac Roman Gontiuk.

27-godišnja japanska judašica Ayumi Tanimoto osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 63 kg na OI u Pekingu. Ona je u finalu pobijedila Francuskinju Lucie Decosse, te je tako obranila olimpijski naslov osvojen prije četiri godine u Ateni.

Ayumi Tanimoto je, uz sunarodnjakinju Ryoko Tani, jedina judašica koja je osvojila dvije zlatne olimpijske medalje.

Bronca je pripala Nizozemki Elisabeth Willeboordse, te Won Ok-Im iz Sjeverne Koreje.