Ostali sportovi

Rusima triler, SAD vodeći

Sanja Čalić • četvrtak, 14.08.2008.

Mnogo neizvjesnosti i ravnopravne borbe ponudili su mečevi trećeg kola odbojkaškog turnira u kojem su u skupini A Amerikanci jedini ostali neporaženi, dok su u skupini B Rusi ostvarili važnu pobjedu nad olimpijskim pobjednicima Brazilcima…

GRUPA A

Italija – Venezuela 3:0 (25:21, 25:20, 25:21)
Kina – Japan 3:2 (25:20, 25:23, 17:25, 16:25, 15:10)
Bugarska – SAD 1:3 (29:27, 21:25, 14:25, 24:26)

Za najneizvjesniji meč skupine A pobrinula su se dva azijska predstavnika, Kina i Japan. Iako su Kinezi imali vodstvo od 2:0 u setovima, Japanci su uspjeli povezali svoje redove, poboljšati blok i ponajviše preko poena Koshikawe i Yamamota izboriti peti set. Do potpunog preokreta nisu uspjeli doći, te su domaćini na kraju ipak slavili.

Talijani su pobjedom bez izgubljenog seta umanjili nade Venezuele za plasman u daljnji krug natjecanja, iako je Venezuela pružala vrlo jak otpor, posebice u prvom setu. Mnogo ravnopravniju borbu vodila je, u posljednjem meču dana, momčad SAD – a s Bugarskom kojoj je i pripao prvi set, no Amerikanci, predvođeni Stanleyem, u nastavku su poboljšali svoju igru u kojoj su vrlo dobro funkcionirali na mreži, a to im je u konačnici donijelo važne bodove za zadržavanje vodeće pozicije u skupini.

Poredak: 1. SAD 6, 2. Italija 5, 3. Bugarska 5, 4. Kina 5, 5. Venezuela 3, 6. Japan 3

GRUPA B

Njemačka – Egipat 3:0 (29:27, 25:21, 25:21)
Brazil – Rusija 1:3 (25:22, 24:26, 29:31, 19:25)
Poljska – Srbija 3:1 (31:29, 22:25, 25:22, 25:21)

U svom prvom susretu na ijednom natjecanju Nijemci i Egipćani odigrali su vrlo neizvjestan meč. Teškom su mukom Nijemci ipak uspjeli upisati svoju prvu pobjedu, unatoč velikom broju grešaka, posebice onih na servisu kojih su imali čak 19 i neraspoloženosti svojih napadača.

Ljepoticu dana odigrali su Brazilci i Rusi koji su priredili pravu odbojkašku poslasticu. U iznimno uzbudljivom susretu prepunom atraktivnih poena Rusi su se uspjeli vratiti u meč nakon izgubljenog prvog seta i za nešto manje od dva sata upisali su nove bodove na svoj račun. Velika borba vodila se i u preostala tri seta, no što je susret odmicao kraju ruska je obrana sve bolje zaustavljala ponajboljeg Brazilca Nascimenta koji je poentirao 26 puta, dok je s druge strane, u ruskim redovima najefikasniji bio Mikhaylov sa 17 poena.

Poljaci su, pak, zadržali svoju nepobjedivost i nakon dvoboja sa Srbijom gdje se prava drama odigravala u prvom setu u kojem je čak 31 poen. Predvođeni izvrsnim Miljkovićem, Srbi su se vratili u igru osvojivši drugi set, no Poljaci su ipak, pojačavši uz napad i obranu, došli do svoje treće pobjede.

Poredak: 1. Poljska 6, 2. Rusija 6, 3. Brazil 5, 4. Njemačka 4, 5.Srbija 3, 6. Egipat 3